Dresscode

From Deviopedie
Přejít na: navigace, hledání

Předepsaný úbor. Dresscodem je míněno vždy oblečení, které pořadatel některé akce vyžaduje. Příkladem z vanilkového života budiž např. karnevaly, kam se nesmí přijít bez masky; lepší společenské kluby, kam nevpustí člověka bez fraku/večerních šatů.

V oblasti BDSM je tím míněno vhodné oblečení poukazující na BDSM positivitu. Tento požadavek je u mnoha čských BDSM lidí neoblíben, neboť "dominant je dominantem i v županu a trepkách".

Za vhodné oblečení je obecně považováno Fetiš oblečení - tedy tzv. 3L - leather, latex, lack (kůže, latex, PVC). Ale také různé uniformy, které uspokojují různé fetiše a jsou vyzývavé (military fetiš uspokojuje vojanda v obtažených maskáčových minišatech; příznivce klinik poté sestřička, či doktorka v rádobydoktorském, leč více odhalujícím modelu atp.) Tradičně tam taktéž patří punčošky a podvazkový pás, korzety, boty na vysokých podpadcích, průsvitné prádlo atp.

Sice fetiš oblečení bude fetiš oblečením kterékoliv, které je pro nositele/vyznavače fetišem - může jím být tedy džínsové oblečení, angorské svetříky atp. - nicméně toto je obecná škatulka, podle níž se řídí většinová pravidla dresscode na -netematických - BDSM akcích.