Bdsm.cz

From Deviopedie
(Redirected from BDSM.cz)
Přejít na: navigace, hledání

BDSM.CZ je webový projekt komunitního serveru, založeného Riderem na konci devadesátých let. Šlo o "první a největší bdsm server v Čechách", původně těžící z vysoké popularity tématu a jedné z nejrozsáhlejších nekomerčních galérií bdsm obrázků na webu. Projekt prošel několika stadii, spojenými obvykle s modernizací platformy a výměnou šéfredaktorů (a šéfredaktorek). I v současné době se jedná o "dobrou adresu" české úchylné scény, publikační činnost je ale ve stadiu útlumu.

S projektem jsou spojeny zejména (nikoliv nutně chronologicky) osobnosti Ridera, Toma Kudrny, Hariuse, Milkova, Myshi a Alraune.

Projekt je spojován s bouřlivými začátky webové bdsm aktivity v českých zemích, doprovázenými bouřlivými flamewar, komentářovými válkami (částečně i v reakci na ně byl založen projekt ds-life.cz) a debatami o způsobech publikace informací o dění na bdsm scéně.

Obsahově je projekt nevyhraněn, velkou část obsahu ale tvoří texty beletristického charakteru, mnohdy až pornograficky orientované. Z druhé strany se na stránkách projektu poprvé objevily sekce, věnované specifickým technikám a svépomoci (Dílna, Elektroda).

Stránky přestaly bez oficiálního ukončení publikovat nové články v létě 2006. Stále zde funguje seznamka.

Novinky[edit]

Během roku 2011-2012 došlo k obnovení stránek, vycházejí nové články a zmizela seznamka.


Reference[edit]

  • [1] Domácí stránka projektu