ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Příhody kravaťákovy

Ruské vyjádření nakoněc nastupíla zimá lze zapsat dvojím způsobem. Ten syntakticky a filologicky správný je наконец наступила зима a jeho obsahem je sdělení, že zima je konečně tady a lze se zplna oddat s ní spojeným radovánkám. Onen druhý způsob zápisu má blíž k argotu a zní на конец наступила зима. Ve veřejně přijatelné podobě jej lze opsat zhruba nějak jako оuda přišlápla Zima a s radovánkami to nemá nic společného.

Číst dál: Kravaťák amatérským jazykystou

Pod pojmem odmašťovna chápou různí lidé různé věci. Když byl kravaťák ještě mladičkým kravaťáčkem a přivydělával si ke studiu brigádou v národním podniku Autobrzdy Jablonec, závod .. ehm.. to hnízdo úchylů pod horamam, byla odmašťovna předposledním provozem před galvanovnou. Z galvanovny do ní pronikalo lehounké aroma vanilky z chromovacích lázní, voněl tam teplý olej, takovou tou nosu lahodící vůní strojírenských provozů a pekelně tam smrděla rozpouštědla. Toluen, xylen, trichlóretylén, lehký benzín, tetrachlór. Součástky, zablemtané řeznými a chladícími emulzemi, s mastnými otisky prstů a mnohdy i celých dlaní dělnické třídy vylézaly z odmašťovacích lázní matně lesklé, čisté, sem tam ve světle nevýbušných zářivek jiskřící kapkami odmašťovadla nebo detergentu. 

Číst dál: Kravaťák odmašťovačem

Kravaťák žije v zemi, kde je možné prakticky cokoliv. Město NN je naprosto spolehlivým zdrojem každodenních překvapení, neočekávaností, jakož i absurdit...Sledujete další díl kravaťákových příhod uprostřed Východoevropské roviny.

Číst dál: Kravaťák disidentem bytového družstva

Kravaťák měl být původně další obětí koncernové expanze, ale s ohledem na právě proběhnuvší snídani dostane přednost zábavnější a jedlejší téma.

svacina

Číst dál: Kravaťák ruským kupcem

Budování vzdušných zámků je oblíbenou a periodicky se opakující kratochvílí kravaťákova penězodárce. Vzdušné zámky obvykle vynikají vznosnou architekturou, dokonale nepasující do plánovaného prostředí výstavby, celým spektrem samostatně nádherných, leč v komplexu společně nepoužitelných ozdobných i funkčních prvků, propracovaným systémem náboru zahradníků, topičů, uklízeček, pokojských, dveřníků, kuchtíků a ficek při totální absenci majordoma a mnoha dalšími vychytávkami, v menším měřítku podobnými podnikatelskému baroku. Penězodárce přitom, veden jakousi pro kravaťáka nepochopitelnou úchylkou vyžaduje, aby se kravaťák na projektování a výstavbě těchto vzdušných píčovin přímo či nepřímo účastnil, což z jedné strany přináší kravaťákovi nemálo potěšení a studijního materiálu k tématům zmrdství a etologie nadnárodních korporací, ze strany druhé pak neméně chlopot a problémů.

Číst dál: Kravaťák architektem vzdušných zámků.

Kravaťákův penězodárce má úchylnou zálibu v maření kravaťákových plánů. Nové projekty se u něj rodí s železnou pravidelností v termínech, kolidujících s pokud možno největším dosažitelným množstvím kravaťákových úchylných aktivit, o běžné dovolené nemluvě.

 

Číst dál: Kravaťák obětí obchodní expanze

Včerejší den byl zcela ve znamení chaotického popojíždění sem a tam. Oba ToDo listy - jak vanilkový, tak i úchylný - ve zcela nesmyslných kombinacích vyžadovaly kravaťákovu přítomnost (mnohdy i současnou) na různých, od sebe notně vzdálených místech republiky. 

Číst dál: Kravaťák přepravcem baleného vzduchu

Kravaťák  si potrpí na lyže a lyžování. Je ale pravdou, že čas a prostor nejsou již dlouho této kravaťákově zálibě nakloněny a konec uplynulého roku nebyl v tomto směru žádnou výjimkou. Své k tomu řekla i normotvorná smršť OICA (a také ACEA, byť ve smyslu přibližně opačném), pročež nebylo kravaťákovi popřáno prožít konec roku v klidu a pohodě. S rozlítaným Silvestrem ale zmatky alespoň na čas pominuly, vášně utichly a kravaťák vyrazil na lyže.

Číst dál: Kravaťák lyžníkem

platekKravaťákovy hudební vlohy nestojí za nic. Ač obdařen v následstvo sluchem po dědovi muzikantovi téměř absolutním, tolent hudbu provozovati zůstal prakticky nerozvíjen, v důsledku čehož není kravaťák (s výjimkou nečetných stavů pod vlivem) hudbu provozovati na žádném z nástrojů, kde tóny nejsou instantně předpřipraveny k použití a i pak bývá výsledek tristní. Kravaťák je ovšem vcelku podrobně obeznámen s teorií vzniku tónů a pár desítek zařízení, k provozování hudby sloužících svého času postavil. V souvislosti s tím byl ovšem nucen nastudovat nemalý objem literatury o elektronice, hudební akustice a teorii nástrojů jako celku.A ve čtvrtek zjistil, že teorie je neúplná.

Číst dál: Kravaťák hráčem na dechový nástroj

Jsou živnosti, které by kravaťák jako zdroj obživy přijímal jen s krajním znechucením. Ač - jak tvrdí velcí šéfové - kravaťák dobře a výkonně pracuje zejména ve stresu a pod zátěží v podmínkách deficitu volných zdrojů, jsou místa a činnosti, na které má kravaťák rád spoustu času a s ním spojeného prostoru. Kravaťák nechce být chronometristou.

Číst dál: Kravaťák chronometristou

Poté, co se kravaťákovi v rámci interakce dvou narvaných diářů podařilo dodat na místo novou dávku programmers-foodu, tedy želatinových medvídků a jako bonus i vyšetřit jeden celý luxusní večer s chilli čokoládou, švestkovým nepivem, průvodem rytířů a sádrovým obinadlem se jeho podzimně elegická nálada výrazně vylepšila. Večer se sice ukázal jako nedoplánovaný díky sice očekávané, ale nevhod přišlé nutnosti transportu kravaťákových dětiček z tanečního tréninku z města L. do města T., nicméně  na transformaci z chronicky přinamíchnutého inži v celkem spokojeně předoucího kocoura chybička v plánech velký vliv neměla. Změnu uvítal i domácí kočičí uvítací výbor (posílený o nový přírůstek Kikymouru), který promptně opustil vyčkávací pozice na okrajích misek a šel si navětřit. Resumé vynesl mluvčí výboru Wizour, který namísto luxování misky s dovezenou burgundskou šunkou vyskočil kravaťákovi na klín, zabořil mohutně klenutou hlavu do kravaťákových fousů a vyjádřil myšlenku, která by šla do lidštiny přeložit jako "Tohle je moc dobře. Ale že ti to trvalo, pitomče."

"U všech mořských potvor, ten mys obeplujeme, i kdyby to mělo trvat do soudného dne", prohlásil svého času čacký kapitán Van der Decken, aniž by tušil, že jeho větička je větou prorockou. Jméno jeho lodi se nezachovalo, ale bludný Holanďan se s ní nyní plaví dole kolem jižní Afriky a s netrpělivosti očekává soudný den. Jedna softovější legenda, pravda, povoluje kapitánovi jedenkrát za sedm let přistát a během jediné noci se pokusit najít dívku, která z něj - blíže neurčeným postupem - kletbu sejme, nicméně dle dochovaných pověstí a slov očividců je jeho snaha zatím neúspěšná.

Číst dál: Kravaťák bludným Holanďanem

Je to jednoduché. Najednou se kolem rozhostí zvláštní klid a mourovatá kočka Kikymoura, která se až do téhle chvíle tiskla k vaší mámě a hluboce u toho předla vstane, vyskočí vám na klín, čenichem se vám zaboří pod bradu a krátce mňoukne, jako by říkala "Nebreč." Opatrně dovřete oči, které najednou ztratily živý lesk, pohladíte do stříbrna prošedivělé vlasy a učíte se žít s myšlenkou, že od téhle chvíle je vaše rodina už jenom to, o co jste se sami přičinili.
 

Penězodárcovy reakce na vývoj projektu, za jehož část mezi Magdeburgem, Chabarovskem, Alma-Atou a severním pólem kravaťák odpovídá by se asi nejlépe daly přirovnat ke stavu po neúspěšném zvěrokleštičově zákroku mírně zmateného a hodně nasraného býka. Změny rozhodnutí, probíhající s periodicitou hodin či dokonce minut a měnící jejich stav na přesně opačný už namíchly dobrou polovinu kravaťákova top teamu, o kravaťákovi samotném nemluvě. O produktivitě práce se nedá mluvit, proto bylo pondělí ihned po útvarové poradě vyhlášeno dnem pracovního bordelu. Kolegyňka Evelýna byla vyslána do blízkého lahůdkářství pro místní variantu chlebíčků.  Osvědčená pizzerie dodala teplé krmení a protože celé skupině, do níž se brzy zapojili i kolegové odpovídající za druhou a třetí půlku světa byla velká zasedačka malá, došlo k obsazení auly, tedy prostoru, procházejícího lodí od přízemí po střechu. Požadavek části přítomných na hudbu byl nejprve neúspěšně řešen postupně iPodem, notebookem s bedničkami a prezentačním projektorem, finální řešení nakonec poskytlo kravaťákovo černé auto. Komusi ze spřátelené skupiny se podařilo ukecat službu konajícího hasiče o klíče a odblokování technického vchodu a černé auto se spuštěnými okénky, zaparkované v lodi hned vedle fontánky poskytlo dostatečný akustický výkon pro ozvučení. Pravda, Verdiho Dies Irae byl jako hudební doprovod žranice zavržen hned zkraje, zvítězil geekovský mix šedesátých a sedmdesátých let. Chyběly už jen ty dívenky v minišatečkách a batikovaných sukních.
Přítrž Woodstocku učinil až příjezd securiťáků z centrály, kterým mejdan na obrazovkách zjevně kazil náladu i morálku. 

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 472 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 472

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
04446897
Statistik created: 2019-02-16T17:24:09+01:00