ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Kočky

Spřátelený vrbičanský útulek Srdcem pro kočky vyhlašuje podzimní sbírku na dokončení veterinární vyšetřovny a její zařízení nábytkem. Bylo by prima, kdyby se příznivci Eleferna nenechali zahanbit výrobcem nábytku, který jej pro útulek vyrobí za jednu korunu (plus, samozřejmě, materiál) a nějakou korunou přispěli. Dále již má slovo útulek:

VEŘEJNÁ SBÍRKA v.s. 172014 na účet 257074566/0300

NÁBYTEK A VYBAVENÍ VETERINÁRNÍ VYŠETŘOVNY

Vážení čtenáři a dárci, rádi bychom vás informovali, jak se vyvíjí situace v rámci budování veterinární vyšetřovny. V létě bylo budování vzhledem k finanční situaci pozastaveno a čerpalo se pouze z materiálů, které jsme dostali darem či z příspěvků určených pro budování vyšetřovny. Jak postupoval čas, se můžete podívat zde: http://srdcemprokocky.rajce.idnes.cz/veterinarni_vysetrovna_Srdcem_pro_k.... Stále jsme se chystali zveřejnit veřejnou sbírku na dokončení vyšetřovny, pokročit dál, jenže letní období je pro útulky absolutně nejhorším obdobím. Letní období skončilo, ale pořád jedeme nadoraz. Pořád tedy bylo nutné vyhlašovat jednu sbírku za druhou v rámci veterinárních úkonů. Dnes jsme se po událostech, které proběhly, konečně rozhodli vyhlásit sbírku na dokončení veterinární vyšetřovny - výrobu nábytku a vybavení vyšetřovny. Vyšetřovna bude mít velký význam coby do ubytovávání zvířátek v pooperačních boxech a nejen to. Karantény budou mít další smysluplné členění, vyšetřování kočiček bude prováděno odděleně na vyšetřovně i na karanténě. Paní doktorka bude mít v oficiálně schválené vyšetřovně větší možnosti v rámci jednoduchých zákroků. Útulek je především o zvířatech zvenku, nemocech, karanténě, rozumu, přítomnosti veterinárního lékaře, úctě k životu a také o tom, že pracujeme s živými bytostmi, a proto bychom ke zvířatům měli přistupovat svědomitě, protože každý chybný krok může být pro zvířátko krokem posledním. Je to zvláštní, ale k rozhodnutí vyhlásit tuto veřejnou sbírku nás inspiroval právě kocourek Robin, opakované uvědomění si, jak cenný je život. Jsou to právě zraněná a opuštěná zvířátka, pro které bychom chtěli vybudovat co nejlepší podmínky. Tímto vyhlašujeme veřejnou sbírku v rámci nábytku (materiálu na výrobu nábytku, neboť samotnou výrobu nábytku budeme mít za 1Kč) a vybavení vyšetřovny v.s. 172014 na  účet: 257074566/0300 - cíl je 40.000Kč, které do poslední korunky zřejmě jen tak nenasbíráme, ale někde začít musíme a pojedeme krok po krůčku dál. Srdečně děkujeme za jakoukoli pomoc. Penízky na nákladnou operaci těžce zraněného Robinka, které byly již vybrány, převedeme na veterinární náklady a právě na tuto sbírku. Srdečně děkujeme!

Přemýšlíte o tom, komu byste ještě na Vánoce udělali radost? Zkuste obdarovat některou z útulkových koček, třeba zde: http://kociciprani.cz/

Lidi si dokážou poradit sami. Kočky to většinou neumí. Eleferno tento projekt podporuje.

Do galérie jsem nahrála nové Clarkovy fotky, tak jak přišly z Vrbičan.

V rámci naší virtuální adopce kocoura Clarka zveřejňujeme kvartální výroční zprávu útulku, kde Clark bydlí :-) Jako Eleferno přispíváme jednak finančně, jednak stelivem, kterého útulek spotřebuje opravdu veliké množství. Rádi bychom v této souvislosti upozornili na možnost útulku finančně přispět na účet 234909954/0300 s variabilním symbolem 25275  (CLARK na klávesnici mobilu). Příspěvek je odečitatelnou položkou pro účely daně z příjmu. Dále již samotná výroční zpráva:

Rádi bychom Vás informovali o naší činnosti za první 3 měsíce roku 2010.

Číst dál: 1. čtvrtletní zpráva roku 2010 o činnosti útulku O.S. Srdcem pro kočky

V neděli 22. listopadu 2009 se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9, Horní Počernice) VÝSTAVA PRO KOČKU - podzimní umisťovací výstava opuštěných koček. Cílem akce je najít domov kočkám z útulků a získat krmení pro ty, které si noví majitelé neodnesou. Vstupenkou na výstavu je konzerva krmení pro kočky, kterou je možné koupit i na místě.

Číst dál: VÝSTAVA PRO KOČKU - podzimní umisťovací výstava opuštěných koček

V neděli 19. dubna 2009 proběhne v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice) Výstava pro kočku - jarní umísťovací výstavu opuštěných koček. Přijdete si pro kočičku, nebo se alespoň podívat?
prokocku

Číst dál: Další výstava pro kočku

Můj člověk přinesl zelené pichlavé. Stejné, jako roste venku u domu. Byl jsem to očenichat, venku žádné nechybí. Wizí seskočil z polštářku a hned si na to vylezl. Udělal jsem to, jako on. Ženské se smály. Menší nám dala do mističky vodní maso. Na zelené pichlavé dávaly blýskavé kulaté a blýskavé dlouhé. Padalo jim to. S Wizím jsme to honili. Rozbolela mě tlapa. Lehnul jsem si k díře s ohněm.

Číst dál: Rýšoviny - IX.

Rýša a Wizí přejí všem příjemné prožití studeného období bez venku pobíhajících šťavnatých myší, mnoho voňavého masa, teplo na tlapky i na kožíšek a klidné místo, kde je možné smotat se do klubíčka a nechat se hladi.

rysawizi

Mám huňatý kožich a spoustu chlupů. Venku je bílé studené, zebou z toho tlapy. Nejdřív jsem se toho bál. Jednou to bylo za velkým oknem místo tvrdé šedivé podlahy. Taky místo měkkého zeleného, co lechtá do tlapek. Voní to studeně a je to studené. Boří se mi do toho tlapy. Dělá mi to mokrý kožich. Nemám rád zimu. Oheň je teď v díře skoro pořád. Malá ženská mi přinesla jiný polštářek s kočkou. Můj polštářek s kočkou jsem odtáhnul k díře s ohněm. Spím tam, když je můj člověk na lovu. Taky spím v jeho pelechu. Tam, co se jde nahoru.

Číst dál: Rýšoviny - VII

Byl tu můj velký člověk. Vylezl z rychle běhající věci. Té samé, ve které mě vzal pryč od těch mnoha koček. Voněl cizími kočkami. Přivezl mi tenké maso, jiné, než mi dává menší člověk. Dával mi ho žrát z ruky. Vyskočil jsem si na něj a olízal jsem mu srst na hlavě. Drbal mě za ušima. Dal jsem mu tlapy kolem krku. Wizí mu skočil na ramena a předl. Taky předu, často.

Číst dál: Rýšoviny  - VI

Byl jsem venku. Ráno svítilo velké teplé žluté a Wizí se šel hřát za velké okno. Přes něj chodí ven lidi. Zůstalo otevřené. Opatrně jsem zašel za něj a když se nezavřelo, udělal jsem ještě pár kroků. Venku má pelech nad hlavou strop hrozně vysoko. Voní tam spousta neznámých věcí. Něco mi cuchá chlupy v kožichu. Podlaha lechtá do tlapek, když se sleze z tvrdého šedivého.

 

Číst dál: Rýšoviny - V

Tak kočka od člověka je ženská, ne člověčka. Už to vím. Člověk, co přestal běhat neměl žádnou. Já mám dvě a ještě jich sem spousta chodí. Za velkým člověkem, za menším člověkem  nebo jen tak. Včera přišla jedna jako angora. Dlouhá plavá srst. Hezky voněla. Vylezl jsem jí na klín a hladila mě. Dlouho. Usnul jsem. Promáčela mi kožich. Ženským hodně teče z  očí. Přinesla mi měkké masíčko. Wizímu taky. Dlouho seděly s mou větší ženskou u díry s ohněm a povídaly si. Chytal jsem obrázky svého velkého člověka, co je teď pryč. Škoda, že neumějí obrázkovat. Ležel jsem nad dírou s ohněm a díval se na ně. Bylo mi teplo.


Číst dál: Rýšoviny - IV

Dneska mi Wizí přinesl myš. Velikou. Ještě se trochu hýbala. Dal mi ji do mojí mističky a ještě do mě šel strčit. Krásně voněla krví a teplým masem. Zakousnul jsem ji lehce. Maso mi moc trhat nešlo. Chtěl bych mít ostré zuby. Chtěl bych mít všechny zuby. Alespoň jsem si v tom voňavém mase vytřel čenich. Krásně to vonělo. Přišlo mi, že to i žeru. Menší člověk přišel a tu myš mi natrhal. Na malé kousky. Na jeden prokousnul žluč, ale to nevadí. Seděl dole u mě a koukal se, jak mi chutná. Sežral bych i ten kousek se žlučí, ale byl moc hořký. Umyl jsem si čumák a šel jsem Wizímu umýt srst a uši. Pak jsem zkusil umýt srst  a uši menšímu člověkovi. Velký člověk drží a hladí mě, když mu meju srst na obličeji. Menší člověk srst na obličeji nemá, i když voní podobně, jako velký. Drbal mě pod bradou a hladil přes uši, tím správným způsobem. Velký člověk je pryč, panička říkala, že letěl daleko. Nevím, co je letěl, ale kocour by tam prý běžel celé měsíce.  Chybí mi. Je mi u něj nejlíp. Povídá si se mnou a rozumí, co mu obrázkuju. To on mě vzal od všech těch mnoha koček.  Má kočky rád. Chtěl bych mu ulovit myš.

Číst dál: Rýšoviny - III

V miskách  teď mám spoustu žrádla, co jsem dřív neznal. Dneska mi člověk s fousama přivezl něco voňavého, ale jinak, než maso. Ale taky červené. Ale jinak, než maso. Je to měkké a nemusím to ani moc kousat, utrhnu to i tím jedním špičákem, který nebolí. Wizí si čuchnul a šel pryč, ale mě to chutná. Je to šťavnaté. Menší člověčka viděla, že mám prázdnou misku a ještě mi toho kousek dala.

 

Číst dál: Rýšoviny II

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 208 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 208

Kalendář

březen 2019
Po Út St Čt So Ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
04588106
Statistik created: 2019-03-18T15:24:06+01:00