ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Návody

Přiložené schéma je zaoceánského původu čemuž odpovídá i americký způsob kreslení součástek. Odpory jsou kresleny klikatou čárou, elektrolytické kondenzátory mají kladný pól do obloučku a použita je jediná tloušťka čáry. Jde o rozšíření předchozího TENSu o možnost regulace koeficientu zaplnění signálu. Potřebné potencimetry jsou ale ve schématu nahrazeny pevnými odporovými děliči.

UPOZORNĚNÍ
Do stavby přístroje by se měly pouštět pouze osoby s jistou netrivální zkušeností se stavbou elektronických zařízení.

Princip činnosti.
Zapojení je tvořeno dvojicí časovačů 555, druhý je spouštěn prvním, výsledné zapojení umožňuje samostané nastevení délky pulsu i doby mezi pulsy, v konečném důsledku má tedy zařízení regulovatelný koeficient zaplnění. Výstup je tvořen koncovým stupňem jenoduššího TENSU.

Konstrukce.
Součástky pořídíte za částku, menší než 400,- Kč třeba v GM Electronic . Vhodný transformátor lze najít v katalogu, celkem vhodný (i rozměrově) je i zastříknutý transformátor 220/24 V, používaný v průmyslových stavebnicích k napájení indikačních kontrolek. Odpory vyhoví miniaturní, elektrolyty jaké seženete. Chlazení tranzistorů není nutné. Tranzistor 2N4123 nahradíte libovolným NPN typem s Ic alespoň 100 mA. Časovače lze použít v libovolném provedení, které vyhovuje vašim zkušenostem s pájením. Pro připojení elektrod lze osadit zdířky nebo profesionálněji vypadající konektor s rozlišením polarity. Zdířky ovšem umožňují lepší použití stávající kabeláže. Dvojice odporů R1/R2 a R3/R4 doporučuji nahradit lineárními potenciometry 1M s hřídelí, vyvedenou na panel přístroje. Podle požadovaného rozsahu regulace lze předřadit odpory cca 1M2 a M1.

Napájení.
Pro tento TENS je možno použít suché články do 9V. Budete-li experimentovat s transformátory s jiným převodovým poměrem, lze _VELMI_ opatrně použít i jiné zdroje (např. autobaterii), _NIKDY_ však ne zdroj, napájený ze sítě.

Elektrody.
Zařízení tohoto druhu se konstruují většinou jako kapesní či přenosná - tomu by měly odpovídat i elektrody. V triviálním případě postačí dvojice krokosvorek - vyrábějí se v nepřeberné škále tvarů, s různě silným pérem a různě ostré. Zařízení dobře pracuje i s plochou protielektrodou a hrotem či s vkladatelnými bipolárními elektrodami.

Použitelnost.
Popsaná konstrukce je určena pro první experimenty s ES/ET. Dobře se hodí pro experimentování s poměrem pulsu signál/nula. Nehodí se příliš pro delší dráhy. I při těchto jednodušších pokusech je ale nutno zachovávat všechny zásady bezpečnosti a vyhýbat se oblasti srdečního svalu a hlavě!

tens-b

Přiložené schéma je zaoceánského původu čemuž odpovídá i americký způsob kreslení součástek. Odpory jsou kresleny klikatou čárou, elektrolytické kondenzátory mají kladný pól do obloučku a použita je jediná tloušťka čáry.

UPOZORNĚNÍ
Do stavby přístroje by se měly pouštět pouze osoby s jistou netrivální zkušeností se stavbou elektronických zařízení.

Princip činnosti.
Předložené zapojení je asi to nejtriviálnější, co lze v dané oblasti najít - časovač 555 v takřka katalogovém zapojení, transformátorek, potenciometr a pár součástek bratru do tří stovek. Vzhledem k předchozímu odstavci lze od popisu funkce zcela jistě upustit :-) Podotýkám, že zařízení pracuje s pevnou frekvencí.

Konstrukce.
Součástky pořídíte za částku, menší než 300,- Kč třeba v KTE . Použitý transformátor může v našich podmínkách představovat jistý problém - v původní konstrukci jde zřejmě o malé dvanáctivoltové trafo, určené pro americkou síť. Celkem vhodný (i rozměrově) je zastříknutý transformátor 220/24 V, používaný v průmyslových stavebnicích k napájení indikačních kontrolek. Odpory vyhoví miniaturní, elektrolyty jaké seženete. Chlazení tranzistoru není nutné. Časovač lze použít v libovolném provedení, které vyhovuje vašim zkušenostem s pájením. Pro připojení elektrod lze osadit zdířky nebo profesionálněji vypadající konektor s rozlišením polarity. Zdířky ovšem umožňují lepší použití stávající kabeláže.

Napájení.
Pro tento TENS je možno použít suché články do 9V. Budete-li experimentovat s transformátory s jiným převodovým poměrem, lze _VELMI_ opatrně použít i jiné zdroje (např. autobaterii), _NIKDY_ však ne zdroj, napájený ze sítě.

Elektrody.
Zařízení tohoto druhu se konstruují většinou jako kapesní či přenosná - tomu by měly odpovídat i elektrody. V triviálním případě postačí dvojice krokosvorek - vyrábějí se v nepřeberné škále tvarů, s různě silným pérem a různě ostré. Zařízení dobře pracuje i s plochou protielektrodou a hrotem či s vkladatelnými bipolárními elektrodami.

Použitelnost.
Popsaná konstrukce je určena pro první experimenty s ES/ET. Nehodí se pro delší dráhy ani sofistikovanější experimenty se subjektem. I při těchto jednodušších pokusech je ale nutno zachovávat všechny zásady bezpečnosti a vyhýbat se oblasti srdečního svalu a hlavě!

tens-a

Konstrukce této hračky by měla být dostupna opravdu každému jen trochu manuálně nadanému jedinci. V mám případě je hračka určena ku spolupráci s Wacovou jednotkou Vibra, jsou je funkční i sama o sobě, napájena stejnosměrně zhruba šesti nestabilizovanými volty.

Číst dál: Vibrační přísavka k jednotce Vibra

Jedna z dalších variací na véčko za pár korun. Oko znalce potěší zejména kvalitní zpracování a vynikající nápad s vytvořením rukojeti ze standardních šestihranů (k mání například v GME za pár korun). Osazení véčka na rukojeť výrazně zvyšuje jeho užitnou hodnotu. Text je převzat z mailu a neprošel jazykovou úpravou. Autorem je PM2000 - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Číst dál: Modifikace levné vaginálky

Dva dále popsané motorky pocházejí z konstrukční dílny Wacova doupěte, včetně výsledků měření.

Číst dál: Vibrační motorky

Znechucen sodomizací databáze MySQL s ASP technologií prostřednictvím subin, spáchal jsem sobě pro potěšení  a jiným pro inspiraci dvé hraček, dostupných opravdu každému jen trochu manuálně nadanému jedinci.  V mám případě byly určeny ku spolupráci  s Wacovou jednotkou Vibra, jsou ale funkční i samy o sobě, napájeny stejnosměrně zhruba šesti nestabilizovanými volty.

Číst dál: Akční členy k jednotce Vibra

Aldyho projekt, inspirovaný Samuraiovou trestnou kozou, umístěnou v inventáři Staré pošty. Proti původní myšlence je konstrukce doplněna výměnnou střední částí, umožňující lepší funkcionální variabilitu celého zařízení a obohacující subinky o celou škálu nových vjemů.

Fotodokumentaci hračky naleznete v Galerii 


 

 

 

obr2obr3Rád bych také přispěl "svojí troškou do mlýna" a možná se někomu návod bude hodit. V Hornbachu (možná i v jiném, stejně orientovaném (sortimentem) obchodě) si koupíte dřevěnou tyč o průměru 23mm (35mm) a dlouhou 900mm. Cena je za slabší tyč cca 47,- Kč (97,- Kč). U nás je ve stejném regálu jako jsou polotovary na schodiště, hned u hoblovaných smrkových latí a lišt. Když budete dobře vybírat, najdete opravdu kvalitní kousky (barvou i stavem povrchu). Pak navštívíte regál se spojovacím materiálem a koupíte si dvě lešenářská oka (vybírejte pečlivě, občas na nich zůstane kapka po svařování a ta by mohla působit problémy).
Doporučuji ta nejkratší, i tak bude potřeba vyvrtat díru celou délkou vrtáku. Oka jsou na váhu a dva kousky přijdou dohromady bratru tak na 55,- Kč. Pak už stačí jenom tyč z obou stran v ose navrtattady doporučuju na dvakrát a to 2/3 hloubky vrtákem 8mm (stejně jako oko) a zbývající 1/3 vrtákem 6mm. Oko totiž nemá úplně typický závit do dřeva a takhle bude lépe držet. Zavrutujte (šroubují se šrouby, že) obě oka (oči jsou životné(?)) a rozporka je hotová. Tedy, pro někoho pouze polotovar, protože fantazii pro povrchovou úpravu se meze nekladou (nalakovat, ovinout pruhem kůže či koženky....), ale já mám radši přírodní materiály. Pokud nepočítám cenu vrtáků do dřeva a vrtačky (předpokládám, že tyhle věci má každý kutil doma nebo na chalupě, nebo u tchána, dědečka, strýčka?.) pohybuje se cena slabší verze někde lehce na 100,- Kč (155,-Kč). Tak ať Vám slouží stejně dobře jako tahle:.
obr4
Popisovaná konstrukce je a není určena pro začátečníky. Přístup, který jsem nakonec zvolil, je směsí obou možností - výklad konstrukce bude dostupný i začátečníkovi, ale do konstrukce jsou založeny drobné chyby a aspekty, znemožňující její dokončení bez alespoň triviálních zkušeností a znalostí elektroniky. Konstrukce je navíc navržena tak, aby neumožňovala velký výkon bez jistých úprav, které ale budou naznačeny. Kdo se tedy může o konstrukci pokusit - jedinec, ovládající páječku a základy pájení na plošném spoji, schopný si plošný spoj nakreslit nebo vyrobit fotocestou a vyleptat. Schéma konstrukce vychází z publikovaných řešení pro jednoduché jednotky a je poměrně snadno rozšiřitelné a modifikovatelné. Předností je i necitlivost k parametrům součástek. Kapesní rozměr konstrukce ji ale z jedné strany předurčuje spíše pro light nasazení, ze strany druhé pak klade zvýšený nárok na konstrukční dovednost, neb uvnitř není ani kubický centimetr nevyužitého prostoru. Pro usnadnění práce jsou přiloženy jednak zdrojové soubory pro OrCad a generátor plošných spojů, jednak skeny jejich výstupů. Soubor PCB.TIF je připraven pro rozlišení laserového tisku, na většině laserových tiskáren s rozlišením 600x600 dpi tak lze předlohu plošného spoje vytisknout v měřítku 1:1.

Číst dál: TENS do kapsy

Idea dále popisovaného zařízení pochází z vývojové dílny Pitta Muellera (mailto:Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Jde o dvojkanálový přístroj, skýtající celou řadu možných využití. Celé zařízení je postaveno kolem generátoru XR-2206 (v GME za cca 120 Kč) a výkonového zesilovače TDA 1519 (za obdobnou cenu). Popis konstrukce vědomě nebude úplný - jde o relativně složité zařízení, které by NEMĚL stavět člověk bez zkušeností s elektronikou. Jedinec zběhlý si pak snadno plošný spoj navrhne a vyrobí. Příslušný schematic file pro OrCAD získáte u Serži. Rád bych i na tomto místě zdůraznil, že se NEZABÝVÁM KOMERČNÍ VÝROBOU ani neprovozuji placené služby v tomto oboru. Nemějte mi proto za zlé, že maily s podobnými žádostmi přeměrovávám na dev nul:. Tradičně podotýkám, že komerční využití dané konstrukce stejně tak, jako její využívání ve všech formách orgány státu je výslovně zakázáno.

Číst dál: Lepší TENS

Pre Scriptum: Uvědomil jsem si dodatečně, že někde na webu ten termín popisuje i stroj s převodem kruhového pohybu na posuvný. Pokoušel jsem se najít variantu bez nutnosti zastavovat při změně amplitudy a představoval bych to řešit na principu zázněje. To ale není s čím se momentálně vnucuju!

Číst dál: Atypická řídící jednotka pro fucking machine

Standa - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
s laskavým autorovým svolením převzato z www.elektronika.kvalitne.cz

Moje experimenty

Po nepříliš úspěšných experimentech s klasickým teslákem jsem se rozhodl postavit SSTC. První SSTC jsem se rozhodl postavit koncem roku 2002. Tuto verzi jsem sdrátoval ve vzduchu. Byl to poloviční můstek s tranzistory IRF840. V kapacitním děliči jsem použil metalizované kondenzátory 470nF. K napájení posloužilo C trafo z nějaké ruské telky s výstupním napětím 90V. K usměrnění jsem používal jednocestný usměrňovač bez filtračního kondenzátoru. Primární cívka měla 9 závitů na průměru 125mm. Sekundární cívka: průměr trubky 7,62 cm, průměr drátu 0,13 mm, počet závitů něco přes 2400, rezonanční frekvence bez přídavné kapacity 246 kHz. Délka výbojů byla zhruba 8 cm. Když jsem přidal napětí na asi 180V tak se výboje prodloužily na asi 12 cm. To se však FETům moc nelíbilo a dosti se zahřívaly.

Číst dál: Teslův transformátor s tranzistory

Přiložené elschem2schéma jedné z prvních variant přístroje TENS je převzato s laskavým svolením autora, kterým je Master Luke (mailto: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) . Luke je Američan, čemuž odpovídá i americký způsob kreslení součástek. Odpory jsou kresleny klikatou čárou, elektrolytické kondenzátory mají kladný pól do obloučku a použita je jediná tloušťka čáry.

UPOZORNĚNÍ
Do stavby přístroje by se měly pouštět pouze osoby s jistou netrivální zkušeností se stavbou elektronických zařízení. Autor (Luke) ani zpracovatel (milkov) nenesou odpovědnost za případné škody, vzniklé použitím přístroje. Jakékoliv komerční použití přístroje či jeho využívání státními orgány není povoleno.

Číst dál: Základní TENS

 

i1

Jedna z dalších variací na véčko za pár korun. Oko znalce potěší zejména kvalitní zpracování a vynikající nápad s vytvořením rukojeti ze standardních šestihranů (k mání například v GME za pár korun). Osazení véčka na rukojeť výrazně zvyšuje jeho užitnou hodnotu. Text je převzat z mailu a neprošel jazykovou úpravou. Autorem je PM2000 - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Číst dál: Modifikace levné vaginálky

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 415 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 415

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
04462231
Statistik created: 2019-02-18T14:24:43+01:00