ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Návody

Zdravím úchylnou obec :-) Seržova konstrukce mě natolik inspirovala, že jsem ještě večer zalezl do dílny a zkusil spáchat něco podobného. Nejsem velký psavec, tak budu radši komentovat obrázky. Proti Seržovi (smekám klobouk, pane) mám tu nevýhodu, že soustruh znám jen z obrázků, doktoři nebejvají moc zruční. Ale vrtačku doma mám.

Partnerka je docela mládě a nerada, když se jí kačenka moc roztahuje, takže konstrukce vyšla docela štíhlá, průměr je coul, aby šlo použít koupené těsnění. Trubka je taky coulová, použil jsem nerez, v nemocnici je ho dost. Koncové segmenty mají sražené hrany - myslím tím segmenty trubky. Poslední díl je nábytkový knoflík z železářství na Synkáči.

b1

Trubku nařežeme nebo jako jako já necháme nařezat, koupíme ten knoflík na konec a závitovou tyč M4, nezapomeneme na coulová těsnění do ventilové kuželky (plná). Všechna těsnění se dají vrtat společně, prostřední díra je pro svorník, po krajích jsou díry pro vodiče.

b3

Co se drátování týče, bylo by lepší, aby technici tenhle odstavec přeskočili. Konec drátu je prostě odizolovaný a při montáži přitlačený mezi tu izolační podložku a segment ...

b2

Celek se stáhne dohromady, hodně silně, aby byl těsný. Uvidíme, jak za provozu, první dojmy jsou ... hlučné :-))) Výsledek vidíte dole.

b4

Dovoluji si nabídnout široké eleferní obci funglovou hračku z vlastní dílny, teda spíš bastlírny - trojpólové véčko. Upozorňuju předem - potřebujete soustruh, vrtačku a celkem dost zkušeností s obráběním. Dál už je to jednoduché - kovovou kulatinu, nejlépe materiál, který jde pájet, i když konstrukce snese i šroubované spoje a teflonovou nebo silonovou tyč. Postup je triviální - vystružíte si segmenty (hlavu, kroužek na G-bod a segment pro poševní vchod, z izolační tyčoviny uříznete dva izolační mezikousky a v čelech je upíchněte, aby bylo místo pro hlavičky šroubků, co budou držet vodiče. Rozměry neuvádím, počítám, že je máte každý u partnerky v oku nebo v ukazováku. Průměr zvolte radši větší, kočka se přizpůsobí a je to lepší, než aby mrmlala, že je jí hračka volně a štípe z nadproudu. Je vystruženo a budeme montovat.

Do hlavy přijde vyvrtat díra a závit pro svorný šroub. Čtyřka by byla postačující, měl jsem po ruce dlouhou šestku, což se mi docela hodilo - vyvrtal jsem do něj souose závit pro zdířku. Pro humanitáře uvádím, že díra je slepá :-) Mimo osu pak ještě jednu dírku se závitem M3 pro přívodní drát.

Přední izolační mezikus - osová díra pro svorný šroub.

Střední segment - osová díra pro svorný šroub, M3 pro šroubek přívodu.

Zadní izolační mezikus - osová díra pro svorný šroub, průchozí díra pro vodič.

Vchodový segment - tady je práce o něco víc, ve dnu (tedy v tom místě, co zůstane venku) je upíchnutí pro izolační talířek, já použil jakousi hotovou teflonovou podložku, jinak osová díra pro svorný šroub, průchozí díra pro vodič - nic nepochopitelného. A ještě jedna díra po straně pro banánek.

Sesadit to dohromady je celkem jednoduché, když nezapomenete ve správném pořadí navlékat vodiče. Konec vodiče středního segmentu má na sobě očko a přes něj je trojkou šroubkem chycený k segmentu, druhý konec je pájený ke zdířce. Celek se opatrně, ale ppevně stáhne k sobě středovým šroubem.

Výhodou téhle konstrukce je, že je rozebíratelná a dobře se čistí. Když vám někdo maže tak, jak Helena, je to dost užitečná funkcionalita :-)

Celkový pohled

trojpol_1

Zešikma:

trojpol_2

Zezadu
Utekla mi hloubka ostrosti, ale ono je to z kamery, neměl jsem digitál, tak podle toho ty obrázky vypadají.

trojpol_3

A to je vše. Hrajte si opatrně a hlavně neblbněte. Ať vám dobře funguje. Serža serge@eleferno.cz

 

Při vymýšlení véčka jsem v práci narazil na docela šikovné polotovary čepů - ruská konstrukční škola inspirovala :-) S přítelkyní jsme probírali eleferno zepředu dozadu a nějak nás napadlo, že by véčko mohlo být poddajné. Poexpertimentoval jsem a tohle je výsledek:

Číst dál: Pružné atypické véčko

Během letošního výletu na východ (tentokrát výrazně dlouhodobějšího) se podařilo pořídit i obrázky ruské konstrukční školy. Ne vše je realizovatelné s českou technologickou základnou, mnoho konstrukcí je neopakovatelných (z důvodu nedostupnosti materiálu či technologie), mnoho naopak nepopsatelných (ať již z hlediska konstrukčního barbarství či přímé nebezpečnosti), leccos však za popis stojí. Autorem popisovaných věcí je Alexandr, žijící a pracující v Obninsku.

Číst dál: Ze Sašovy domácí dílny 1

Popisovaná konstrukce snad ani konstrukcí není - pochází z eleferní autorské dílny a představuje trochu jiný směr v konstrukci bicích nástrojů. Nemá úplně švih rákosky a je tvrdší, než laminát. Torm jí říká spankovka. Bužírka na dobře sehnatelném nosiči přidá hračce omyvatelnost, pevnost a vyloučí zranění třískou, pokud to přeženete. Při výrobě je třeba pamatovat na to, že při použití silnějšího druhu bužírky nástroj hodně ztuhne proti nepovlečenému stavu.

 

Číst dál: Spankovka

Dále popsaný motorek objevil Waco. Jako akční člen pro jednotku Vibra má ideální rozměry i charakteristiky. Motorek je velmi plochý, rovina rotace excentru odpovídá tvaru disku, vektor vibrace tudíž obíhá v rovině disku. Motorek má obě čela rovná, vhodná k přilepení, které je ostatně i doporučeným způsobem jeho zabudování do konstrukce - žádné další montážní prvky motorek nemá. Lepit je ovšem třeba s rozmyslem, na spodní straně motorku je jeho hřídel vyvedena ven. Poněkud nešikovné je připojovací místo - jde o vynesené pady pružného plošného spoje s pochybnou pájitelností, byť plošky jsou ocínované. Kvalitní připojení vodiče vyžaduje mikropáječku a jistou zkušenost. Během pájení je třeba šetřit tavidlem ! Motorek není těsný ! Po připájení přívodních vodičů lze pouze doporučit překrytí spoje smršťovací bužírkou, jak kvůli mechanické ochraně, tak i pro zlepšení těsnosti.

Číst dál: Vibrační motorky 1E120- charakteristika

Když Kočka na Elefernu našla popisy véčka z nějaké nohy od nočního stolku a podobných kulatin, chytil ji mruk. Nedala pokoj, dokud jsem minulý víkend místo lyží nešel do garáže, kulatinu jsem koupil už předtím na Synkáči a na soustružení a přepůlení vypomohli kluci z dílny, za půl litru Fernetu a slib, že jim pak přinesu ukázat fotky :-)) Nějak nechtěli věřit, že je nelakuju. No, taky dvě přikládám, jedna je u článku, druhá tady. Kočka sice prskala, že mindu na webu vystavovat nebude, ale pohrozil jsem jí, že tedy žádná hračka nebude, že budu Pes :-)).

O konstrukci.
Clancy je frajer, má to vymazlený, hlavní problém je rozříznutí toho rotačního tvaru napůl. Nevím, jak to vyřešit bez strojní pily, aby to k něčemu vypadalo. Ten tvar jsem udělal víc do špičky a zápich dole je taky širší, možná až moc široký. Jak jsem ale četl o tom, jak to subinky vytlačují, radši jsem se posichroval :-)) Funkční to je, Kočka se snažila, ale marně. S leštěním jsem si nijak hlavu nelámal, říkám si, když se tahle osvědčí, ještě flašku obětuju na lepší provedení a dám ho do chromovny. Ty poloviny jsou slepené přes plátek polyuretanu dvojsložkovým univerzálním Bisonem ze šuplete, drží normálně. Pro banánek je jenom vyvrtaná čtyřka díra, stejně hračky po hraní celý meju v lihu a čím míň škvír, tím líp.

O výsledku
Hraje to dobře, spolehlivě, nahlas. Vidíte to i na fotce, že je Kočka spokojená. No, spíš kočka, s malým k, Kočka docela i vřískala. Hlavně, když jsem jí to véčko pootočil o devadesát stupňů, aby proud šel zepředu dozadu. Ty články o svalech byly moc dobrý nápad, pořád přicházíme na něco nového. Používáme to s Konrádem a asi to výkonově stačí, ještě je tam rezerva tak čtvrt dráhy knoflíku, podle toho, jak se kočky rozrajcujou.

211_426

Snaha koupit si "véčko" společně s hračkou byla mimo mé finanční a eleferní organizační možnosti, takže nakonec došlo na dílnu a vlastní (ne)šikovnost. Výsledkem je docela těžké, ale naprosto funkční dvojpólové véčko, vyrobené z jakési nožičky od sektorové skříně. Myslím, že to ale půjde z libovolné plné kulatiny když bude mít potřebný průřez. Upnul jsem to do soustruhu a vytočil tvar na fotce - tak nějak se mi líbil a taky jsem potřeboval sundat hodně porušený povrch. Zápich dole je polotovar, počítám s tím, že doplním nějaký štítek pro přivázání, případně i pro nějaká vibrující vajíčko.
Obrobek je rozříznutý po délce obyčejnou pilkou na železo, jemnějším listem, aby se moc neporušila hrana. Řezal jsem podle kovové příložky, aby to k něčemu vypadalo. Strojní pila by byla lepší, ale v práci bych asi nevysvětlil, co to bude. Obě poloviny jsem pořádně začistil, nejdřív pilníkem, pak plátnem - začistit stačí hrany a obvod, zdrsnění uvnitř řezu není na škodu, líp se lepí. Půlky jsou k sobě slepené epoxydem. Asi bude lepší lepit to přes nějakou distanční vložku, já si až po vytvrdnutí uvědomil, že se mi to mohlo přes to lepidlo šlusnout. Když epoxyd ztvrdne, je potřeba ještě jednou začistit dělicí šev. Určitě to někde vyteče.
Přívod mám na šroubky pod očka. Do každé poloviny jsem vyříznul čtyřku závit pro šroubek. Pokud to budete chtít pěkný, dáte místo šroubku šroubovací svorku. Celé "véčko" jsem měl za odpoledne hotové, takže nejde o nic světoborného. Ale hraje pěkně,  docela si ho s přítelkyní užíváme. Užijte si ho taky, pokud ho budete dělat.

Clancy

Tento článek volně navazuje na články  Wolanda "Využití PC k ES//ET poprvé a podruhé", doporučuji vám tedy oba přečíst.

Nejprve tedy odpověď na otázku otázek. Ano! Elektřinou skutečně lze vyvolat orgasmus, a to jak u ženy, tak u muže. Dráždění el. proudem se v medicíně dokonce používá pro odběr spermatu u mužů po úrazu míchy. Podotýkám, že toto zdravotníky používané zařízení funguje na jiném principu, a to přímým drážděním prostaty sondou zavedenou do rekta. Neměl jsem možnost s nikým z takto postižených onen zážitek probrat, jak ale předpokládám, nic příjemného to asi nebude… Takže pro nevěřící ještě jednou: Elektrickým proudem můžete přivodit sobě či někomu jinému orgasmus, můžete však také sobě či někomu jinému přivodit ošklivé popáleniny (nebo jiné zranění) a to i s trvalými následky, či dokonce s následkem SMRTI ! Opatrnost je tedy namístě. Konečně, budete vystavovat účinkům el. proudu orgány, jichž si velmi vážíte, případně orgány osoby, již si velmi vážíte. Jestliže vás tento odstavec neodradil, přistupme blíže.

ZADÁNÍ:
Předmětem zadání jest návrh a výroba zařízení pro ES/ET s využitím PC, které:

Číst dál: Využití PC k ES (a ET)

Ahoj, protože se mi sešlo několik reakcí na dříve nadhozené téma "Využití PC v ES/ET", zkusím zde popsat nejaké zkušenosti, snad se budou hodit.

PRVNÍ VAROVÁNÍ: Nedělejte to. Tyhle věci můžou být OPRAVDU nebezpečné. Většina použitých zařízení je připojena k elektrické síti a jakákoli porucha či neopatrnost se můžou ošklivě vymstít. Jste-li si jisti kvalitou svého vybavení a máte-li nějaké zkušenosti s tím, co může elektřina s lidským tělěm napáchat, můžete číst dál.

Číst dál: Využití PC v ES/ET podruhé

Dovoluji si nabídnout široké eleferní obci ještě jednu hračku z vlastní dílny, teda spíš bastlírny. Postavená, tedy spíš naohýbaná je z kousku lepšího měděného drátu, kablíku a kusu smršťovací bužírky. Stačí umět pájet a nemít úplně levé ruce.

Číst dál: Klitorálka - jednoduše a rychle

Dovoluji si nabídnout široké eleferní obci několik kousků z vlastní dílny, teda spíš bastlírny. Řekl bych, že jde o natolik jednoduché věci, že mnoho textu k nim není potřeba, stačí trošku šikovnosti v práci s dentakrylem a opracováním hliníkových hranolků. Jako materiál to asi není úplně košer a Torm ani Renča mě za to nepochválí, ale dobře se s ním dělá a Heleně to nevadí. Ale pokud to budete napodobovat, mějte to na paměti. Úplně stejně to jde udělat z nerezu nebo jakékoliv jiné hranatiny, co se vám válí v dílně.

Číst dál: Vaginálky - jednoduše a rychle

Ahoj,

protoze se mi seslo nekolik reakci na nadhozene tema "Vyuziti PC v ES/ET", zkusim zde popsat nejake zkusenosti, snad se budou hodit.

PRVNI VAROVANI: Nedelejte to. Tyhle veci muzou byt OPRAVDU nebezpecne. Vetsina pouzitych zarizeni je pripojena k elektricke siti a jakakoli porucha ci neopatrnost se muze osklive vymstit.

No ale jestli opravdu chcete...

Hardware : PC se zvukovou kartou, dobry zesilovac od dobreho vyrobce. Ta kvalita zesilovace je zde dulezita ne snad pro lepsi vykony, ale pro dulezitou kvalitu zpracovani a vnitrniho zapojeni zesilovace. Jednak muze predejit zniceni zarizeni pri neopatrne manipulaci (dobre zesilovace maji ochranu proti pretizeni a mohou pracovat i do zkratu), ale hlavne pro vasi bezpecnost, kdy kvalita transformatoru a zpracovani je tim, na cem zavisi vase zdravi a zivoty. Alternativou muze byt nejake bateriove kytarove kombo, ktere je samozrejme mnohem
bezpecnejsi, ale i mnohem mene dostupne pro vetsinu z nas. Vyhodou je potom mobilita celeho zarizeni i do polnich podminek.

Dulezitym aspektem je vystupni zapojeni zesilovace. Levnejsi typy maji spolecny jeden pol vystupnich kanalu, takze jedna elektroda je spolecna pro druhe dve. S tim
je nutno pocitat, proudova hustota u teto elektrody je dvojnasobna a ... a vubec, Torm to kdesi docela dobre popsal, co se muze stat. Ten zesik promerte a dotycny spolecny pol pouzijte jako sberac. S timhle zapojenim neporadim, protoze nemam.

Druhou variantou jsou zesilovace s oddelenymi vystupy, kde ziskavame dva nezavisle pary elektrod. To je idealni pripad.

U PC neni prilis moc co vymyslet, tam je kvalita mnohem hure overitelna. Na druhou stranu notebook uz neni tak nedostupna zalezitost, bezpecnost je potom mnohem vyssi, moznosti pouziti sirsi a zazitky hlubsi :-)

--------
Software: potrebujeme dvoji software - pro vyrobu vhodnych zvukovych samplu a nasledne pro jejich prehravani.

Vyroba
: cokoli, v cem jste schopni vygenerovat wav soubory. V mem pripade to byl CoolEdit (vynikaji zalezitost, kdyz uz tu mam delat reklamu), ale urcite se najdou i
jine, pravdepodobne i zdarma. Pokud nic nesezenete, nejake sikovne soubory se daji najit i na webu.

Prehravani
: predstavivosti se meze nekladou, proste vsechno, co je schopno dany sampl prehrat. Doporucit mohu StereoStim, ktery i pres jiste mouchy je jiz pro dany
ucel pripraven - samply muzete radit za sebe s promennou delkou a hlasitosti, coz je docela zajimava vec. Na druhou stranu bych pak uvital nektere lepsi vlastnosti, ktere se objevily jako potrebne - oddelene ovladani hlasitosti leveho a praveho kanalu, idealne pomoci klavenice (mys fakt neni uplne vhodna, kdyz potrebujete rychle zasahnout). Panic klavesu - vypnuti signalu. Asi bych jeste na neco prisel, ale to bych si to musel napsat sam a na to jsem krome nedostatku schopnosti asi jeste i prilis liny :-))
--------

Smycky : experimentujte. V archivu najdete Tormuv clanek, kde se pojednava o ucinku ruznych frekvenci. StereoStim ma na svem webu take nejaky balik zakladnich smycek, se kterymi si lze pohrat a ucinit si predstavu.

No a na zaver jeste jednou o bezpecnosti - nejdriv si to zkuste na sobe. Jestli vam prijde pod uroven dominantovu zkusit si, co vlastne sve subince chcete provadet, pak
na to radeji rychle zapomente. Tyhle veci nejsou pro amatery, je nutne zakladni povedomi o tom, co delate a co to s vami muze udelat. Navic se zde bavime o dynamickych zalezitostech, ktere si s beznymi TENS nevyzkousite. Velky zesilovac dokaze i poradne "kopnout", sice vas to nezabije, ale muzete se rychle dostat do situace, ze s prekvapenim zjistite, jak rychle jste schopni ty draty ze sebe servat. Na nejake hledani mysi a cudliku na obrazovce fakt neni cas. Takze znovu - vyzkousejte si to sami na sobe, pripravte si samply, zjistete hlasitosti (pozor na skoky hlasitosti mezi jednostlivymi samply, kazdy muze byt vygenerovan zcela jinak), promerte sva zarizeni a pak teprve muzete zkusit  experimentovat s nekym jinym.

Na zaver vyzva : mam v hlave predstavu jednoducheho zarizeni - bateriovy zesilovac s limiterem a panic buttonem, oddelenym ovladanim hlasitosti obou kanalu a zdirkovym
vstupem. Doplneno notebookem nebo treba MP3 discmanem... idealni vec pro bezpecne vyjezdy a hrani si temer kdekoli. Nechcete se toho nekdo se mnou ujmout?

Nic si neudelejte a mejte se hezky,

ST_GRN.GIF (843 bytes) Woland (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
)

Tormův přípodotek  - CoolEdit se v nové verzi bezplatně shání obtížně, firmu Syntrilium z naprosto nepochopitelných důvodů sežralo Adobe :-) Limitované demo jde stáhnout zde. Stereostim.com je již delší dobu mimo provoz (proto ji nelinkuji), ale leccos se dá najít i u strýčka Abdula :-)

Přiložené schéma je zaoceánského původu čemuž odpovídá i americký způsob kreslení součástek. Odpory jsou kresleny klikatou čárou, elektrolytické kondenzátory mají kladný pól do obloučku a použita je jediná tloušťka čáry.

UPOZORNĚNÍ
Do stavby přístroje by se měly pouštět pouze osoby s jistou netrivální zkušeností se stavbou elektronických zařízení.

Princip činnosti.
Zapojení je tvořeno dvojicí klasickým multivibrátorů z hradel NAND šuplíkového obvodu 4011. První dvojice hradel (A,B) generuje modulační obálku s frekvencí, regulovatelnou od cca 0.1 do 10 Hz, druhá dvojice hradel (C,D) stejného pouzdra pak generuje impulsy s frekvencí cca 1 kHz. Výstup je tvořen jednoduchým spínaným stupněm, který může být variantně doplněn diodovým násobičem napětí. U zapojení lze regulovat frekvenci modulačního generátoru a intenzitu výstupního signálu.

Číst dál: TENS s oscilátorem z hradel

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 436 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 436

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
04462247
Statistik created: 2019-02-18T14:24:43+01:00