ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Návody

S ohledem na specifikum nové verze redakčního systému jsme museli provést několik drobných úprav v metodice zobrazování obrázků ve vyšším rozlišení - článek obsahuje náhledy, obrázek v plném rozlišení získáte kliknutím na link pod náhledem.

Schém přístroje:

Odkaz pro obrázek v plném rozlišení

Číst dál: Lehce opakovatelný TENS - podklady

V dnešní době již jsou generátory všeho druhu snadno dostupné, přesto pro nováčky na poli nevšedního užití elektřiny (kteří ještě nechtějí utratit větší sumu) přináším !TENS vlastní konstrukce. Cílovou skupinou návrhu jsou přiměřeně schopní bastlíři (tj. neutíkající hrůzou od zobrazovače po shlédnutí schématu) prahnoucím po svém prvním, pro objevování vhodným, elektřinu generujícím, přístroji. Zapojení je jednokanálové, bateriově napájené, s možností kapesního provedení. Obsluha má k dispozici volbu frekvence, šířky a pseudo-amplitudy pulsu. Indikačními prvky jsou LEDky, pro hrubé určení proudu přímo v sérii s výstupem, druhá pro indikaci provozního stavu - zhasíná pokud zdroj energie není schopen dodat dostatek výkonu pro aktuální nastavení.

Číst dál: Lehko opakovatelná konstrukce TENSu

Dovolím si Vás seznámit se svojí konstrukcí bipolárního vejce.

Původně mělo jít jen o bipolární vaginálku, ale když jsem obdržel polotovary (odměrky), a zjistil jsem kolik volného místa by zůstalo uvnitř nevyužito, rozhodl jsem se vybavit ji i vibracemi.

Použité jsou dvě odměrky na kávu, soustružený mezikus ze silonu a elektromotorek s dětského modelu vrtulníku. Dále kabel k telefonu a samolepící měděná páska. Dutinky pro připojení běžných 2mm pinů jsou modelářské.

Číst dál: Bipolární vibrační vejce z odměrek na kávu.

Další zajímavý nápad ze Smartstimu zvládne realizovat i osoba, elektrotechnikou prakticky nepolíbená. K výrobě dobře vypadající elektrody budete potřebovat jen to, co je na fotografii: Tedy madlo (třeba to zmíněné od pilníku nebo libovolné jiné, které se vám bude líbit), pár kovových knoflíků plus běžné vybavení domácí dílny. Jdeme na to: Dutinu madla vyčistíme a pokud nebyl nástroj, kterému jsme madlo amputovali funglový, celé madlo důkladně očistíme a vykoupeme v desinfekci. Je dobré ověřit, zde naše oblíbená desinfekce materiál madla nenapadá. V místech, kde plánujeme elektrody si podle použitých knoflíků vyvrtáme dírky (podle tvaru knoflíků) a protáhneme dráty. Knoflíky připájíme k vidičům a přilepíme na místo. Poslouží tafix nebo epoxid. Dutinu madla vyplníme gumovým trnem, tafixem, lepidlem nebo sanitárním tmelem - nechceme mít farmu na mikroorganismy. V závislosti na způsobu používání hračky můžeme vlepit držadlo či jinou rukojeť nebo třeba vacu-lock pro šoustací strojek. Vynalézavosti se meze nekladou. Toť vše - hrajte si opatrně! sgt

Jednoduchý nápad na realizaci klitrody se objevil na Smartstimu od zkušené harcovnice TankGirl :) Jedná se o nenáročnou modifikaci bradavkové svorky, běžně zakoupitelné (v páru spojeném řetízkem) v libovolném (e-)šukšopu.

Číst dál: Jednoduchá klitroda

Zajímavý nápad na elektrifikaci levného plastového specula se objevil na Smartstimu. Konstrukce je to poměrně jednoduchá a elegantní.

Číst dál: Elektrifikované plastové speculum 

K Bahnově řízenému vibrátoru dodal Wendys několik užitečných postřehů a poskytnul i plošňák, včetně osazovacího plánku. Fajly najdete ve fajlotéce.

Číst dál: Vylepšení řízeného vibrátoru

Popisovaný nápad pochází z KinkLabu a ukazuje, jak snadno a levně lze s pomocí moderních technologií jednočipů řešit i poměrně složitá technická zadání. 

Číst dál: Řídící jednotka vibrátoru z Arduina

Pro lepší využití možností ET-312 existuje málo známá a špatně dokumentovaná možnost synchronního spojení dvou jednotek do režimu master-slave. Tento text popisuje, jak na to.

Číst dál: Spřažení dvou ET-312

Přísun nových materiálů pro Eleferno stále vázne, takže pro kompenzaci tohoto veskrze nežádoucího jevu použiji tvorbu dánských přátel ze Sadomechanixu. Seznamte se s zábavnou hříčkou, poháněnou - na rozdíl od zde obvyklých sil elektrického proudu - přímo silami subinky. Uznávám, pravda, že v některých případech si uvedení hračky do provozu vyžádá i jistého vynaložení sil dominujícího, nicméně nejedná se o žádný problém, který by nešel vyřešit v rámci běžné konsensuality. Hračka má na Elefernu vlastní galérii.

Číst dál: Zábavná samoobslužná hračka 

<!> Od autora předchozí konstrukce přísavné klitrody dorazil další nápada - stejnou technologií vyrobená přísavka na celou kočku. Nové obrázky jsou umístěny ve stejné galérii, jako původní projekt.

Číst dál: Přísavná kundroda (ve 40 snadných krocích)

Článek, který máte před sebou je převzatý ze Smartstimu, nejde ale o překlad. Je to ukázka amerického způsobu vytváření návodů - na české poměry možná až příliš polopatického, nicméně vcelku názorného. Autorem nápadu i konstrukce je korespondenční Tormův kumpán McGyver ze Seattlu. Ke konstrukci hračky nepotřebujete žádné speciální materiály či dovednosti, kromě běžné výbavy a jisté zručnosti.Všech 40 snadných kroků najdete v této galérii.


Číst dál: Přísavná klitroda ve 40 snadných krocích

Uživatel Han Tra pro Eleferno připravil článek, vhodný zejména pro bastlíře-začátečníky. Popisovaná konstrukce je velejednoduchá, je ale zapotřebí upozornit, že na jejích výstupech se může objevit velmi tvrdé napětí - pokud zvažujete využití těchto konstrukcí v rámci hraní, přemýšlejte hlavou a hlavně měřte, ještě před tím, než to vezmete na  lidi.   sgt

Jak jsem tak pročítal návody na různé TENSy a studoval schémata, zjistil jsem,že pro člověka, který není moc vášnivý elektronik znamená postavení i toho nejjednoduššího přístroje docela problém. Jak se má takový chudák najednou vyznat v osmi nohách nějakého brouka, nebo sehnat komponenty na výrobu plošného spoje. Proto jsem si vytyčil za cíl vymyslet nějaké hodně jednoduché „bouchátko“, výhradně z tranzistorů ( a to výhradně z levných tranzistorů), protože mají jen tři vývody a najdou se v leckterém šuplíku. A aby to šlo pro širší použití sestavovat jako stavebnice ( tohle už mám, přidám tamto atd.).

Číst dál: Vysokonapěťové zdroje pro experimentování

Dnešní nápad pochází ze Smartstimu, konkrétně od tamní uživatelky Tankgirl z Austrálie. Zaujala elegance a přímočarost konstrukce ve spojení s docela technologickým myšlením.


Číst dál: Klitroda z pletací jehlice

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 149 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 149

Kalendář

srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
05204218
Statistik created: 2019-08-19T02:31:04+02:00