ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Reportáže

Další z původních reportáží z historie napsaných pro BDSM.cz (zveřejněno 7.května 2004)

Kdyby má paměťová jednotka nevolala usilovně po apgrejdu, považoval bych se za pamětníka. Takhle si vzpomínám jenom na to, že historicky první setkání s Riderem jsem absolvoval v pražském klubu Botanica, kamo sezval každého, kdo v té době na netu tvořil něco, co zavánělo sadomasochismem v jakékoliv podobě, a s empatií a sociální vstřícností jemu vlastní přítomným sdělil, že nikdo z nich to pořádně neumí a odteďka to bude dělat on.

V průběhu následujících pěti let dokázal on a jeho projekt ledacos:

několikrát se pěkně vybarvit při změnách image, stát se nejnavštěvovanějším českým a jedním z nejnavštěvovanějších světových eroticky orientovaných obrázkových webů a při té příležitosti přetížit kapacitu providerovy linky, která věru nebyla malá, kompletně zrušit galerie a přesto nezaniknout, polaškovat s e-shopem a především - přežít pět let s funkčním projektem a pravidelně aktualizovanými stránkami.

Jaksi vedle toho stihl Rider stát se za tu dobu osobou "prostorově výraznější a sociálně složitější" než většina české populace, čímsi údajně významným v programování, hercem několika nezapomenutelných rolí a oficiálně veřejnoprávní televizí vyhlášeným úchylem. Abych nezapomněl, přestože nechci být ani osobní, ani patetický - také mým přítelem, s nímž sice ne vždy souhlasím, ale stále a velmi si ho vážím.

Číst dál: Pětiletka 

Nenufer: Další ze série historických článků z archivů BDSM.cz původně vydaný 15.6.2000.

Dlouho slibovaná a očekávaná reportáž z večírku klubu Aradia.

Rider na mě naložil těžké břímě v podobě povinnosti okomentovat nedávný večírek v Hoštce. S rychlým přístupem sobě vlastním (večírek se konal 26.5) jsem se ujala úkolu.

Číst dál: Večírek v Hoštce

Mysh: Na www.mageo.cz jsem objevila Desperův dlouhatánský příspěvek, ve kterém komentuje události na party v Argentě. Řekla jsem si, že by bylo škoda nechat reportáž pouze pro návštěvníky Magea, a tak ji máte i tady, na BDSM.CZ.

Nenufer: Myslím, že by byla škoda nechat toto zapomenuto v hlubinách archivů :-)

Sraz byl dost dobrý, ale musím říct, že vystoupení Lady Aradie mne krutě zklamalo. Pokud je někdo profesionál jako ona, tak nemůže nelaickému publiku předvést něco tak amatérského, jako předvedla. Jako by zapomněla, kde je divák, jako by zapomněla, že to dělá pro diváka. Jako by si to nemohla nacvičit s tou svou komtesou dopředu. Vypadala, že neví, co s tou subkou mají dělat, všechno to bylo laxní, unylé, rány důtkami ušly, ale ty prutem byly bez efektu, subka se celou dobu tvářila, že tam není, vůbec jí nedošlo, že by měla jít na efekt a trochu sténat, vzdychat a svíjet se, dominy se viditelně domlouvaly, co budou dělat a pro mne to bylo jedno velké zklamání. Bez náboje, bez nápadu.

Číst dál: Reportáž z party v Argentě

Mise, která se zpočátku jevila jako avanturistická a prakticky nesplnitelná došla svého závěru. Dobrá, pro hnidopichy dodám, že dílčího závěru, neb zcela vše ještě hotové není a práce je tam ještě jako na kostele, ale přesto - máme klub.V místech, kde v prosinci byla patnáct metrů vysoká katedrála s pozůstatky tří megawattových teplárenských kotlů je již klub, který se dá - s jistou dávkou nadsázky a s korekcí na menší české poměry - považovat za mladšího bratříčka Peterova San Francisco Armory. Necelé tři měsíce opravdu tvrdé dřiny vrátily do hry to nejefektivnější a nejužitečnější, co až dosud bylo českou úchylnou scénou vytvořeno - Ateliér. Vlastně Nový Ateliér.

Číst dál: Habemus clava!

„Jsem napojena ke zdroji, který mě řídí… zdroj určuje vznik, kvalitu a průběh pohybů mých paží. Ty žijí samy o sobě - neovládám je vlastní vůlí. Jsem schopna vlastního přemístění v prostoru, ale zároveň se stávám i loutkou, pro kterou přístroj představuje místo vzniku pohybového impulzu a zároven určuje jeho hranici. Jsem otrokem zdroje…cítím se být / jsem lidským experimentem…”

Číst dál: Proběhlo divadelní představení "MAIA: Tenze", kde pod TomSuchovou taktovkou byla elektrifikována...

Elektroúchylové jsou obecně divná a líná cháska. Z jedné strany se - při správném vedení a zamotivování - můžou přetrhnout a ujiskřit, ze strany druhé nehnou prstem a radši budou půl roku vymýšlet mašinky, pojmenované nějak jako Línej Domča a vybavené silikonovým umělcem, než aby ty svoje subiny ošukali sami pérem, nedej bože vlastním. Je ale fakt, že se rádi slezou a mezi opulentním žrádlem, povídáním o práci a kočkách a taky olizováním se navzájem si rádi poslechnou, co je nového a když na to přijde, pustí se do jiskření přímo na stolech mezi zbytky té opulentní žranice.

Elektrosrazy mají na české scéně už hezkých pár (desítek) let tradice a minulý pátek se nám v Ateliéru podařilo spáchat další. Po dlouhé době i s mou účastí, neb penězodárcovy neméně úchylné aktivity mi v tom poslední rok a kus nemálo bránily. Sraz byl poněkud atypický, protože následoval hned další týden po zasvěcování nového masa pod kódovým označením Zajíc párty, v jehož rámci se povedlo natěšit nějaká ta nová těla (a duše taky, samozřejmě, aby měli krasoduši pokoj) a o zajímavý přísun těly obalených duší se postaral i nový projekt bdsmlife.cz. Do toho se ozvalo i nemálo starých, časem ošlehaných a wandy ojiskřených mazáků z dob úchylného pravěku, Klubu elektroúchylných párů a Staré pošty, takže výsledný mix přítomných dal velmi příjemnou směsici zkušených, otrlých, zvídavých, natěšených a vyplašených. Ti všichni v rámci osvědčivší se ateliérové praxe nafasovali spolu s konzumačkou dva páry samolepících jednorázovek s pigtailem, nějaký spotřebák jsem poskytnul z eleferních zdrojů a akce s velmi neurčitě definovaným programem mohla vypuknout.

Číst dál: Reportáž z elektroúchylného pátku

Vážení přátelé, v pátek 18. května proběhne v klubu Ateliér malý akční elektrosraz pro starou gardu a její příznivce. Krom běžných hraček bude (díky Tomově laskavosti a ochotě) prezentována i multifunkční uspokojovací jednotka, důstojný nástupce projektu Rejnok. S ohledem na charakter akce, vymykající se bežnému klubovému programu je nutná vaše registrace zde na FB, případně zpráva Nenufer či mně. Je to nutné kvůli naplánování množství jídla na raut, který tentokrát nahradí běžnou teplou klubovou kuchyni.Stránky události se na FB nachází zde.

V pátek 18. listopadu měl být ve smíchovském Ateliéru další z pravidelných fetish srazů, ale pro malou účast byl nakonec necelých 14 dní před termínem zrušen a obratem se našel náhradní program: Workshop na téma jehly, krev a skalpely. A stálo to za to.

Číst dál: Workshop - Jehly, krev a skalpely

Nebo taky Open Air Ateliér, ročník (v tomto organizačním rámci) druhý. Místo, kde úspěšně proběhnul první ročník (a též předchozí běhy v režii Sluneční Tvrze) je v rekonstrukci - nikoli v důsledku úchylných hrátek - a podnikatelský záměr majitelů je s dalším využitím hotelu pro nekonvenční sexuální aktivity nepříliš kompatibilní. Letos proto bylo zvoleno místo na opačném konci republiky, v jednom z gabretských vojenských újezdů, vzdušnou čarou jen pár kilometrů od západní hranice míru a socialismu. Místo bylo zvoleno úžasné, v optimální míře pokrývající celé rozáhlé spektrum potřeb úcylných i vanilkových. Ono místo nabízí zajímavé spektrum ubytovacích služeb, takže na své si přišli jak milovníci skupinových až masových aktivit, tak i příznivci vřískání v soukromí.

Číst dál: O tom, kterak úchylná cháska na svěžím vzduchu spáchala sraz.

V sobotu 28.5. se v Ateliéru pořádal Elektroworkshop, který měl na programu jednak teorii a jednak možnost vyzkoušení teoretických poznatků v praxi.

Číst dál: Reportáž z elektroworkshopu

Blíží se termín Elesrazu 25.02.2011 a oproti původním předpokladům, že bude beztématický došlo ke změnám. Díky velkorysé nabídce Krtka a Krokodýlky jsme se akci rozhodli pojednat tématicky. Nevyšlo to sice úplně přesně výročí k narozenin Thomase A. Edisona, nicméně jako hold tomuto velikému vynálezci věnujeme únorový Elesraz strojům, simulujícím frikční pohyby. Po krátké úvodní Tormově přednášce, zaměřené na historické aspekty tématu a nazvané Od léčení hysterie parou k mikroprocesorům bude v chodu a provozu prezentován poslední výkřik techniky šukacích strojů. Ten - jak alespoň doufáme - doprovodí svými vášnivými výkřiky Zu.  Na akci bude vytvořen i dostatečný prostor pro prezentaci Vašich aktivit, a to jak technologických, tak i vřískacích :-)

Organizátoři by akci rádi pojednali v lehce steampunkovém stylu, stylově dressnutí návštěvníci budou proto zařazeni do slosování soutěže o eleferní monádu. Inspiraci stylu najdete v závěru článku.

Číst dál: Elesraz 25.02.11

Čtvrtek.
Hochštaplerwagen je přezutý na zimní kola a naložený kilometrem červenobílé pásky, kufry ze skříňky 18 a balíkem červenobílých šipek. Do Krkonoš vyrážím mírně nasluněným dopolednem a sluníčka si po deštěm prochcaném Dolním Sasku velmi užívám. Za kruhovým objezdem na křížení silnice 14 s místní 295 na obchvatu Vrchlabí namotávám první pruhovaný orientační bod, na střechu hochstaplerwagenu přicvakávám CB magnetku a zapínám si rádio na jedenadvacátám kanálu. Je čistý. U pumpy se stavím na gulášovku a pokračuju dál na Strážné. Výhled ze serpentin je čím dál, tím úžasnější a tak se zastávky, určené k namotání směrovek a nalepení šipek prodlužují o tahání dalekohledu a nadšené vytí. Nahoře na hřebenech už to nemůžu vydržet a volám své na zem spadlé hvězdě, abych se o dojmy podělil. K obzoru se jeden za druhým táhne sedm horizontů, ten poslední až někde u Rané a Milešovky se už rozmazává domodra. Upírám si ruce s dalekohledem o střechu auta a okamžitě mám mokré rukávy bundokošile. V zastíněných místech leží zbytky včerejšího sněhu a silnice má v místy lesknoucí se hladkou glazuru. Fotím poslední rozcestník tak, aby byl vidět i bíle zářící sníh a nedá mi to, abych obrázek nerozeslal přehršli účastníků akce, tolik veřejností očekávané.

Číst dál: Open air Ateliér - cosi jako reportáž

Jak již mnozí zaregistrovali, rozbíhá Eleferno nový rozsáhlý projekt, jehož jméno se ustálilo na Domík s doutníkem (v křesle). Nehledě na asociace, které to může vyvolávat jde fakticky o uzavření zpětnovazební smyčky mezi zdrojem signálu, subinou a detektorem vzrušení subiny tak, aby domík mohl (s jen minimální nutnou korekcí systému) sedět v křesle se zapáleným doutníčkem a pozorovat, jak se naplňuje zásada dřinu strojům, legraci subinám

 

Číst dál: Úvodní sezení projektu Domík s doutníkem

Některé komunity jsou prostě virtuální a nikdo s tím nic nenadělá.  Narážím na to už pěknou řádku let a ještě stále mne to překvapuje. K určitému tématu na webu prostě existuje relativně čilá diskuse, plná stížností na to, jak nikdo nic nedělá a jak by bylo fajn, kdyby SE něco udělalo a když dojde nakonec na realizaci, začnou se dít věci. Z nadšení se zrodí veliký projekt, na který se přihlásí mocné davy lidí, aby nakonec v reálu z původních dvou desítek přihlášených dorazili dva... Poslyšte příběh o klinik srazu.

Číst dál: Virtuální klinikové.

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 440 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 440

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
04465080
Statistik created: 2019-02-18T22:39:54+01:00