ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Prosím pozor!

Pokud se na chodu Eleferna chcete podílet autorsky, designeérsky nebo organizačně, jste vítáni.  A to zejména, pokud si tykáte s PHP (a Joomlou speciálně), CSS či máte redaktorské, reportérské, korektorské či autorské ambice.

Přihlašujete se svým účtem poprvé od migrace a systém vás nepřihlásí?

Smažte si cookies pro eleferno.cz a restartujte prohlížeč.

Přicházíte z odkazu ve vyhledávači a odkaz nefunguje?

Víme o tom, důvodem je změna formátu linků při migraci serveru. Odkazovaný článek na serveru samozřejmě je, ale nějakou dobu ještě potrvá, než jej vyhledávače správně zaindexují. Vy zatím můžete použít interní eleferní vyhledávač, který vám hledaný obsah najde a naservíruje :)

9.12.2016 Indexování obsahu vyřešeno s tím omezením, že vyhledávání bude statické. Smart Search snowball verze 3.6 se fakt nedá použít ani na vcelku nabušeném Nenufeřině hostingu za mocné Grimmovy podpory. Pro uživatele je omezení pouze v tom, že většinou nebude fungovat našeptávání a finder vyhledá přesně to, co bylo zadáno, takže vibroinženýr najde, ale vibroin ne. A, ehm... Pokud bude někdo z adminů potřebovat editovat tenhle text, tak to není článek jako předtím, ale modul Od redakce a spravuje se jako Extensions->Moduly :)

14.12.2016 Deviopedie je zpátky. Teď ještě, aby se o to někdo staral :)

Nemůžete editovat Deviopedii?

S ohledem na problémy s přenášením online statusu uživatele v nové Joomle do mediawiki jsme museli tu bridge vypnout. Do Deviopedie se tedy musíte přihlásit samostatně.

 

Lehce opakovatelný TENS - podklady

S ohledem na specifikum nové verze redakčního systému jsme museli provést několik drobných úprav v metodice zobrazování obrázků ve vyšším rozlišení - článek obsahuje náhledy, obrázek v plném rozlišení získáte kliknutím na link pod náhledem.

Schém přístroje:

Odkaz pro obrázek v plném rozlišení

Číst dál...
Sci-fi thriller - recenze

Přesuňme se společně s filmovými tvůrci do ideální budoucnosti, ve které
není již ani stopy po elektrickém proudu. Vstupte do revolučního světa, ve
kterém jsou i domy z izolantů!

Světluška

Autoři tohoto filmu umně rozvádějí myšlenku genové manipulace se světluškami a z ní plynoucí výhody pro celou lidskou populaci. Představte si světlušku ne desetkrát, ale stokrát zvětšenou! Několik takovýchto světlušek dokáže hravě osvětlit celý váš izolantový byt. Tyto skutečnosti jsou přiblíženy během krátkého úvodu a již se může rozeběhnout děj, který se točí kolem hrdiny Mirka D., jehož cílem je zabránit zničení světluščí farmy skupinou diverzantů, která si říká Stádo o vede ji záhadný a všemi uvědomnělýmiobčany proklínaný T.E. Zajímavostí, která i po shlédnutí filmu zůstává záhadou (a nechává tak prostor pro možné pokračování) je, že Stádo jesloženo převážně z žen.

Mirka zastihujeme v poněkud choulostivé situaci, jak se pomocí izolátorů a latexových rukavic snaží přimět ke spolupráci jednu ze členek Stáda, E.P. Ta jeho pokusům dlouho a statečně odolává, leč nakonec podlehne jeho osobitémukouzlu a naprosto unešena novým, pro ni neznámým využitím izolátorů prozrazuje Mirkovi místo úkrytu T.E.


T.E. ve svém doupěti spolu s ostatními členy stáda zatím pokračuje ve vývoji plynu, který bude smrtící pro všechny žijící světlušky. Jeho plán na ovládnutí naší již neelektrifikované planety je jasný. Nejdříve zničit světluščí farmu a krátce nato vypustit jedovatý plyn do ovzduší a tak zničit tisíce a miliony světlušek v našich domácnostech. Při nastálém zmatku by se pak Stádo, vybavné ukradenými elektrickými zařízeními zvanými baterky, rychle dostalo do sídla Ústředního zatemněného výboru. Zde by pak členky Stáda pozabíjely čelné představitele státu a samy se ujaly vedení. Celou planetu by poté opět ovládla elektřina a neekologické zdroje. Díky Mirkovi se tak však nestane. Ve spolupráci s členkou Stáda E.P. pronikne do hlavního sídla.

Zde se však ukáže proradnost E.P., která okamžitě poté, co Mirek vstoupí, spustí poplach a Mirek je ostatními členkami zadržen. Hrozí mu obrovské nebezpečí, že bude vystaven elektrickému proudu. Naštěstí však má Mirek na ruce hodinky s nožem, díky čemuž se velmi rychle dokáže osvobodit a již vyslané rakety s jedovatým plynem odklonit do vesmíru, kde nezpůsobí žádnou škodu. Bohužel proradný T.E. spolu s některými členkami uprchl. Zbylé členky Stáda jsou pochytány a odsouzeny k doživotní izolaci.

Pro komentování zde nemáte dostatečná práva

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 295 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 295

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
04477670
Statistik created: 2019-02-20T11:30:59+01:00