ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Prosím pozor!

Pokud se na chodu Eleferna chcete podílet autorsky, designeérsky nebo organizačně, jste vítáni.  A to zejména, pokud si tykáte s PHP (a Joomlou speciálně), CSS či máte redaktorské, reportérské, korektorské či autorské ambice.

Přihlašujete se svým účtem poprvé od migrace a systém vás nepřihlásí?

Smažte si cookies pro eleferno.cz a restartujte prohlížeč.

Přicházíte z odkazu ve vyhledávači a odkaz nefunguje?

Víme o tom, důvodem je změna formátu linků při migraci serveru. Odkazovaný článek na serveru samozřejmě je, ale nějakou dobu ještě potrvá, než jej vyhledávače správně zaindexují. Vy zatím můžete použít interní eleferní vyhledávač, který vám hledaný obsah najde a naservíruje :)

9.12.2016 Indexování obsahu vyřešeno s tím omezením, že vyhledávání bude statické. Smart Search snowball verze 3.6 se fakt nedá použít ani na vcelku nabušeném Nenufeřině hostingu za mocné Grimmovy podpory. Pro uživatele je omezení pouze v tom, že většinou nebude fungovat našeptávání a finder vyhledá přesně to, co bylo zadáno, takže vibroinženýr najde, ale vibroin ne. A, ehm... Pokud bude někdo z adminů potřebovat editovat tenhle text, tak to není článek jako předtím, ale modul Od redakce a spravuje se jako Extensions->Moduly :)

14.12.2016 Deviopedie je zpátky. Teď ještě, aby se o to někdo staral :)

Nemůžete editovat Deviopedii?

S ohledem na problémy s přenášením online statusu uživatele v nové Joomle do mediawiki jsme museli tu bridge vypnout. Do Deviopedie se tedy musíte přihlásit samostatně.

 

Lehce opakovatelný TENS - podklady

S ohledem na specifikum nové verze redakčního systému jsme museli provést několik drobných úprav v metodice zobrazování obrázků ve vyšším rozlišení - článek obsahuje náhledy, obrázek v plném rozlišení získáte kliknutím na link pod náhledem.

Schém přístroje:

Odkaz pro obrázek v plném rozlišení

Číst dál...

Naší redakci byl poskytnut vývojový vzorek ebonitového izolátoru EI410. Před sebou máte jeho první recenzi.

Ebonitový izolátor je zatím poloprovozním výrobkem Závodů elektroizolačních zařízení, do výroby je plánován (vinou dočasně deficitního ebonitu) koncem následující pětiletky. Seznamme se s tímto inovativním výrobkem podrobněji.

Izolátor je 410 mm dlouhý, jeho průměr činí 140 milimetrů v oblasti křídla a 95 milimetrů v oblasti dříku. Izolátor je podvěsného typu s vyvinutým profilem křídla, přispívajícím k jeho zlepšenému očišťování větrem, zejména v oblastech s vyšším průmyslovým znečištěním polétavým vodivým či polovodivým prachem. Tak praví podklady z katalogového listu a passportu, poněkud k našemu údivu kolidující s požadavkem na instalaci v uzavřených prostorách s vyloučením atmosférické vlhkosti. Rozpor přikládáme na vrub nedostačující pečlivosti při přípravě technické dokumentace a věříme, že k tomu určené orgány navedou pořádek ještě před provozním nasazením izolátoru do masové výroby.

Záběr z testování Izolační pevnost jsme zkoušeli v doporučené poloze izolátoru, tedy s izolátorem svisle zavěšeným na zkušební stolici, žebra křídel orientována dolů. Zkušební napětí bylo získáno zařízením LVV 2800 (Lysica vysokovoltnaja 2800) s osazenou ebonitovou tyčí číslo 5 o průměru 38 mm a délce 210 mm. K tření byla použita laboratorní liška ev.č. 716, chovaná v našem laboratorním chovu a certifikovaná Státní zkušebnou pod číslem ElEf817. Rychlost tření byla zvolena 48 rázů za minutu, jako časový etalon posloužila standardní metronomická kazeta firmy Rocco Sigfredi. Vysoké napětí bylo přiváděno na izolátor a paralelně připojený registrační akustický voltmetr Peno2. Intenzita řevu byla zaznamenávána na voskový váleček registračního voltmetru (registrační prvek ev. 2132243) a vyhodnocena měřením amplitudy posuvným měřičem registrační číslo ev. 21377632. Testování bylo prováděno až do probití izolátoru.

Zkouškami bylo zjištěno, že izolační pevnost izolátoru přesahuje izolační pevnost registračního voltmetru, proto bylo v první fázi zkoušky nutno vyměnit vyhodnocující prvek voltmetru za vězně číslo ev. 2132244 s vyšší izolační pevností. Zjištěná izolační pevnost činí v suchém vzduchu 2468 V stejnosměrné složky, izolační pevnost ve skokově se měnícím napěťovém rázu s rychlostí nabíhající vlny 500 kV/ms byla zjištěna 1888 V.

Povrchová úprava izolátoru vcelku odpovídá výrobním podmínkám. Ovalita izolátoru v globálu nepřesahuje přijatelné meze, byť u finálního výrobku bychom ocenili přechod na náhradu stávající technologie pilování modernější technologií soustružení. Taktéž drobné nerovnoměrnosti v zaleštění jsou dány spíše dočasnou nedostupností brusných papírů jemnějšího zrnění, při jejichž nasazení budou dozajista nyní místy velmi výrazné povrchové rýhy redukovány na přijatelnou míru, snad alespoň u části výrobků, určené k expedici do spřátelených zemí. Celková ambaláž z dřevité vlny je v kvalitě, odpovídající možnostem výrobního závodu a její nahrazení dlouho slibovanou vato-buničitou ambaláží bude jistě možné po vyřešení sporů s výrobcem dámských hygienických vložek, nárokujícím už patnáctý rok stejný deficitní materiál.

Resumé.
Izolátor EI410 se dobře hodí k deklarovanému účelu, tedy zabránění průchodu elektrického proudu a nezbývá než s napětím očekávat, kdy bude naším průmyslem dodáván v dostatečných objemech.

Pro komentování zde nemáte dostatečná práva

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 405 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 405

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
04477702
Statistik created: 2019-02-20T11:37:00+01:00