ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Jsem dinosaurus druhého řádu - v tom smyslu, že nemalou část z těch, kteří jsou dnes za dinosaury označováni, pamatuju jako úchylná miminka. Myslím si tudíž, že z pozice takto solidně zkostnatělého stegosaura mám k probíhajícím emancipačním snahám mládeže co povědět. Poslouchat ovšem nemusíte.

V dobách dávno minulých, když ještě ptákoještěři létali nad neposkvrněnými luhy plnými trávy zelenější než dnes a stáda útlobokých plachých subin se pásla nedaleko od písčitých zátočin průzračných řek, generační problémy prakticky neexistovaly. Řečeno jinak, v době prošpikované domovními důvěrníky a jim podobnou chamradí nebylo jednoduché pořídit si fungující bdsm vztah, o byť mikrokomunitě nemluvě. Akčnilo se v párech a pokud se podařilo dát dokupy povícero (čti něco mezi dvěma a pěti) stejně naladěných dvojic na větší akci, byl svátek veliký, nicméně většina ze zúčastněných týdny poté otevírala dveře s jistými obavami, kdo že to zvoní. Z druhé strany je pravdou, že takto vzniklé vazby vynikaly trvanlivostí a mnoho z nich přetrvává dodneška - ostatně i jádro Stádečka vzniklo touto cestou a tímto způsobem. Akčnilo se po bytech, v nejlepším případě ve sklepích či mírně zmutovaných garážích a stodolách, na kluby nebylo ani pomyšlení (byť - pro úplnost - pamatuji několik VELMI podařených akcí na bázi SSM deklarovaných pravda zcela jinak a zvrhnuvších se spontánně).


Zahnání zrůdokožců vneslo do české scény první z akcelerujících momentů (druhým byl vznik sociálních sítí, zhruba od BBS Bajtu a Infimy dál) - možnost slézat se ve větších množstvích bez obav z toho, že bude úchyl označen za protistátního centra a vsazen do kamene. Jako houby po dešti tak navznikala volná uskupení o několika desítkách členů, pořádajích pro svůj (o příchozí zvenčí lehce rozšířený) okruh zájmů či pro v dané lokalitě kvartýrující úchylstvo. Příkladů si každý lehce doplní přehršel - tyto gründnerské doby české úchylné scény jsou většinou dobře známy, slušně zadokumentovány i zde na Elefernu a existuje dostatek tlustými kostěnými pláty pokrytých pamětníků, ochotných na byť jen nástin požádání mohutně zabafat z fajfky ulmačky a spustit proud nostalgických vzpomínek. Za přelomový pak lze označit vznik prvních specializovaných prostor, využitelných a využívaných jednak k pořádání akcí masového rázu, jednak za mírnou úplatu či klubové členství k akčnímu blbnutí, ať již v párech či tlupách.

Je vcelku logické, že dinosauří generace (všechny, bez výjimek) působí na komunitu silou kamenné desky - oni jsou těmi, kteří to provozují odedávna, to oni vytvářeli psaná i nepsaná pravidla a oni zorganizovali ty nejbáječnější akce, o nichž slepí bardi zpívají u rozpálených trojnožek s koksem nahřívajícím cejchovací železa. Oni jsou i těmi, kteří v souboji o zdroje - jmenujmež především mladinké nezkušené subinky, jakož i zralé, nových odstínů šedi žádostivé vdané paní - obvykle vahou svých zkušeností, elegancí svých šedin a ztluštělými oblinami svých pancířů mají navrch. A je též vcelku logické, že mladičcí ještírci, z vajec sotva proklubavší se a kostěnými plátky v míře jen symbolické obdaření, tento stav pociťují jako svoji újmu.

Těch emancipačních vln už bylo několik a je vcelku zábavné pozorovat jejich protagonisty s rostoucí měrou úchylné úspěšnosti rychle dinosaurovatějící a přesouvající se na pozice těch nejkonzervativnějších z veleještěrů. A je i zábavné pozorovat, jak - jakkoliv se nemění cíle - se mění metody k žádaným cílům v podobě stád povolných subin jen pro sebe vedoucí. Úchylnou scénou v posledních dnech hýbe fenomén Písklata, který do emancipačních snah zavedl zcela novou a neotřelou dimenzi - obrácený cenzus věku. Písklata prostě a sebevědomě prohlásila, že mezi sebou dinosaury nechtějí. Docela jim fandím - tady na Elefernu mají vlastní plánovací skupinu s kalendářem a pokud budou chtít, dostanou i celou vlastní sekci. A přeju jim, aby se v té dinosaury vytvořené a dinosaury provozované infrastruktuře úchylných rejdišť od Flóry po Ateliér (o nově vznikajících a by design ne zcela veřejných místech nemluvě) cítila jako doma.

Komentáře   

# santaFreud 2014-03-04 08:58
Ona ta Písklecí "afera" má několik různých zajímavých momentů, vyrůstajících z jedné větve.

Tak předně -- oni neříkají (když si to člověk přečte bez toho, aby se sám cejtil starým), že nechtěj mezi sebou žádného moudrého starce.
Oni celkem jasně vyjadřují, že mezi nimi není místo pro nabručené morouse.
Asi jako nepozvete na pivo ty navrčený dědky s desítkou za konzumem, ale ke starému vinaři rádi zajdete, ikdyž vás asi nepustí ke slovu.

Zadruhé se ozvalo docela hodně lidí ve smyslu, že přeci mají taky právo lovit mladé subnky, tak jaktože si to pro sebe osobujou nějací puberťáci drzí a nevycválaní?

No a zatřetí... když jsem se svojí provokativní ironičností použil titulu "brontosaurus" u zasloužilých holek sceny... no, teď, když to píšu, tak nějak trochu chápu, co následovalo, ale fakt jsem to myslel jako titul... dostalo se mi vždycky velikého opovržení.
Přitom kdybych použil společensky správného označení "dáma", považoval bych to za velikou netaktnost.

Prostě každý, když se už konečně dopoledne rozhejbeme a stojíme svisle se zavázanými tkaničkami, se považujeme za mladšího.
Nejsme spokojeni s tím, jak nám koroduje občanka a jak nám nějaký darebák přepisuje to datum narození.
A pak i takový úctyhodný titul, jako je Stařešina, Ctihodný kmet, Brontosaurus... člověk aprostě nasere, zvlášť když to s sebou nese uvolněné místo v autobuse a odebranou židli na pionýrském srazu.
...sakra!
:-D
# Milkov 2014-03-04 10:37
Řekl bych, ze ty naše staré harcovnice jsou na ty své omšelé šupiny zatraceně hrdé ☺
# santaFreud 2014-03-04 15:41
tak tím to možná bude -- já tak tituloval samá mladá a skotačivá stvoření... kdybych ty dámy nazval Starými, byť harcovnicemi, bylo by to asi dost nekonsensuální :-D

Pro komentování zde nemáte dostatečná práva

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 182 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 182

Kalendář

květen 2019
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
04810025
Statistik created: 2019-05-22T22:00:40+02:00