ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

                           SADOMASEM KOŘENĚNÁ ČERVENÁ KNIHOVNA
    Červená knihovna je specifický žánr pracující s mechanismy kýče. Pro své brakové zaměření a cílovou skupinu v ženách je obecně brán jako nejvysmívanější a nejhorší žánr vůbec.
    Má svá specifika, kdy gro příběhu je vztah muže a ženy (zatím jsem teda nečetla typickou „harlekvínku“ na téma žena a žena ). Vztah milostný a to nikoliv příběh, jak spolu bojují po letech vztahu, ale o jejich setkání a dobytí srdce. Končící většinou svatbou a to, že k ní dojde po pár týdnech známosti je sice nereálné, ale klasické pro pohádku lásky.
    Vyžaduje extrémy a až nereálné situace a velký citový nátlak. Toho většinou dosahují nesmyslnýma hádkama a „rozchodem“ ob každou pátou stránku.  Vyhraněné musí být i samotné postavy, ideálně v modelu, kdy hrdinka je chudá, svým způsobem půvabná, ale nikoliv krásná. Spíše taková myška, nebo spíš princezna v myším kožíšku. A rozhodně nevinná – může-li být pannou, tím lépe. Naopak muž musí být velmi protřelý až zkažený, aby se dal její čistou láskou napravit. Musí být bohatý – co bohatý, nechutně prachatý multi miliardář! A hezký, doslova hříšně krásný a božsky sexy.      Třesk dvou hrdinů musí proběhnout také vyhroceně – oba se sejdou z úplně jiného vesmíru a ač je ona pravým opakem žen, se kterými tráví čas, vybere si ji. Ona ho z toho jeho světa vymaní a to je samozřejmě plus, neboť oblíbeným motivem je emoční plochost muže, který se poprvé zamiluje až do té myšky-hrdinky. V tomto žánru jde i o erotiku, od slabých náznaků po 80% obsah knihy v sexuálních popisech. Ty ale nebývají naturalistické, syrové, sprosté, ale mají navonět a potěšit ženskou duši patetickými popisy o vzájemné harmonii, i když mechanismy sexu jsou věrné pornostandardům. Takže každá žena je vždy k sexu připravena a natěšená, on nikdy nemá problém s erekcí (spíše trpí priapismem bych řekla), orgasmů dosahují většinou spolu a ten bývá popisován opravdu vtipně -- samé spirály vzájemné rozkoše, padání a tříštění se v bouři vášně. To, že hrdinové většinou sexují celou noc s nekonečnou plejádou orgasmů a několikrát přes den je také klasický motiv patřící k žánru.
    I tento žánr podléhá módě, která v něm některé téma vynese na vrchol: oblíbené jsou kvazihistorické příběhy, hodně frčí i fantasy motivy (milostné pletky upírů s vlkodlačicema, upírkama, různýma démonkama), u těch se dá přidat jakýkoliv druh sexu. Poté, co vyšlo „50 odstínů šedi“, je hitem motiv sexuálně zvráceného muže, ideálně na sadomaso. Takže autorky, co toto téma už dříve do svých knih pletly, jsou znovuvydávány a ostatní zdatně vaří knižní kuchařku s kořeněnou příměsí.
    Nečekejte však, milí úchyláci, že popisy jsou nějak drsné a nebo sofistikované. Sadomaso propriety (materiální i duchovní) jsou hutně doplňovány klasickým koitem, většinou použité jako okořeněná předehra pro soulož. Ani praktiky nebývají netradiční, nebo nějak brutální: krásná pouta, stimulující šátek přes oči, drobný výprask a spousta kundích dráždítek.
    Mnohem více, než popisům zvrácených praktik, se autorky věnují vystavení hlavního hrdiny, jako silně dominantního muže (ovšem též nijak detailně, o propracované charakteristice postav nelze hovořit). Muže, který až chorobně potřebuje vše mít pod svou kontrolou. Mnohdy je jeho potřeba kontroly projevem emoční prázdnoty, držení si žen od těla (často i za pomoci smluv – jakože D/s smluv, které definují jeho hranice, aby mu ženy nelezly do jeho bezpečného světa). Není snad už třeba dodávat, že hlavní hrdinka ho z těchto tenat osvobodí, pánové smlouvu vždy zruší a přiznají, že vlastně teď už tolik kontroly nepotřebují a mohou ji popustit. Ovšem ne úplně, neboť druhým motivem dominance u hlavních hrdinů je to, že mocný muž, co může vše a je zvyklý vše dostat, tím dotyčnou ohromí. Působí to romanticky – muž, co pro ni přikáže snést modré z nebe (a jeho sluhové tak bezodkladně učiní). Majetnický postoj má působit jako jeho projev velké lásky a starostlivosti. Oblíbeným motivem projevu mužské dominance je to, že vždy za ženu vybírá jídlo v restauraci a buzeruje jí, zda často jí. Mohly byste se snad na tak pozorného chlapa zlobit? Milovat ho musíte! 
   
     Protože těchto knížek i u nás za poslední rok vyšlo dost, tak připojuji stručné (a velmi subjektivní) recenze na tato vrcholná literární díla. Teda aspoň ta, která jsem dokázala přečíst:
   
      50 ODSTÍNŮ (ŠEDI, TEMNOTY, SVOBODY): E.L. JAMES
    Velmi rozvleklá trilogie psaná, krom všeho, velmi prostým, nenápaditým slohem.
    Ona chudá studentka, myška a panna a on krásný, multimiliardář s traumatem a citovým chladem z dětství. Sbalí ji a hned na ni vyrukuje se smlouvou, kterou ale velmi rychle zruší, protože se zamiluje. Ale úchylný sex nezruší, protože ten ji baví, ač jsou praktiky softové a vždy provázané s koitem, či vaginální stimulací.
    V prvním díle jí uvádí do svého světa a možná některé praktiky s drážděním by se daly použít pro předělání vanilky na aspoň trochu pistácii. Druhý díl je extrémní nuda, neboť se tam nic nestane, není tam vůbec žádný příběh a oba vlastně jen souloží, žel vanilkově, neboť jí on nechce ublížit. Malá dějová vložka s pronásledováním bývalé subiny je poněkud křečovitá a odbytá, ovšem nemá na třetí díl, kde je přehnaná, ovšem velmi prázdně a ploše pointovaná detektivka. V něm kromě ohrožení a únosu se opět jen šuká a protože se již vzali, tak i k naštěkání do boudy dojde.
    Hustý je, že vztah k BDSM je tady pokládán jako vyloženě důsledek hrdinových traumat z dětství.
 
     JMENUJI SE X: Molloy, A.J.
    Tato se mi z tohoto žánru líbila nejvíc.
    Rámec je stejný: ona studentka přesvědčena o tuctovém vzhledu, on hříšně krásný a nechutně bohatý italský šlechtic. Chce ji a zaučí ji do svého světa.
    Tím jsou "dionýská mystéria"(LOL), což jsou takové sadomaso rituály. Popisovaný sex (a to nejen ten v rituálech, ale celkově páření obou hrdinů) má slušné prvky drsnosti, není to takové uondané jak v Odstínech. A i když to skončí hepáčem, tak trochu jinak, než v limonádičkách: kniha se v třetině pomalu změní na takovou jednodušší červenoknihovní verzi Eyes Wide Shut: rituály jsou propojeny s mafií a ta ovlivňuje svět apod.
    Mně se popisy rituálu líbily, kdo je na tyhle ptákoviny a-la Roissy (a má romantickou duši), mohlo by se mu to líbit.
     
    HRANA 1,2,3,: Eve Berlinová
     Autorka, která své limonádičky zasazené vyloženě do BDSM společnosti psala dříve, než se proslavily Odstíny. Celkově tyto knihy jsou typické snahou popsat BDSM jako něco dobrého až mystického, samé řeči o sexuální magii a předávání energie.
    I přes to však hlavní hrdinové -- muži trpí typickým motivem: nikdy se nezamilovali a jejich dominance jim pomáhá držet si svět od sebe. A tak i dochází k výsledkům „zvanilkovatění za pomoci lásky“.
     
    HRANA ROZKOŠE
      Ona spisovatelka erotiky, on velký Seattlesky dominátor. On se nikdy nezamiloval, až do ní. Velká snaha o vysvětlení BDSM, žádné přeučování láskou na vanilku, ale spousta keců o předávání energie a další řeči, které BDSM adorují.
     Jen ty BDSM prvky se omezují na přivázat ke kříži, polechat důtkama a vyprstit:-D
     
    HRANA TOUHY
    Velký Seattleský dominátor No2 potkává svou tajnou lásku ze střední, která ho taky dycky tajně milovala a navíc dycky chtěla dělat sádlomaslo. Takže na to hned hupnou a.... po limonádičkovémm bulení ON:"já se nikdy nezamilovávám" ONA:"chci lásku a on mi ji neumí dát" to končí hepáčem. Teda hepáč pro vanilky, protože on s ní díky lásce už nechce dělat tyto „extremní“ praktiky.
    Přiznávám, že toto vyústění, obzvláště u dvou, co jsou BDSM+, mne vyloženě nasralo:-D
   
    HRANA POKUŠENÍ:
     Třetí díl "Hran".
    Oproti dvojce, která mne nakrkla tím "hepáčem", mne toto bavilo a pro ty, kdo mají rádi (rády!:-) ) mix červené knihovny a správně kořeněného sexu, to bude tak akorát.
    Ano, velký Seattleský dominant No3 se potká se svobodomyslnou erotickou umělkyní a on jo ukáže taje BDSM sexu a zamilují se do sebe. Což oba přece nechtějí, protože "láskou ztrácíš kontrolu", takže fňukání a zdánlivě nešťastné lásky tam je dost, samozřejmě hepáč šťastné lásky se koná. Hrdinka je mnohem zkušenější, než předchozí, S/M praktiky už dělala, z obou stran, do BDSM klubu chodí....jen ji to nikdy nechytlo tak, jako s tímto mistrem.
    Kniha obsahuje dost teorií o BDSM, samozřejmě takových, kde BDSM je div ne Vrchol lidského tajemství, takže veskrze kladné (a přehnané) proklamování. A protože hrdinku plác plác na kříži tolik neoslní, tak praktik je tam víc a i zajímavějších. Ale popisy s vulgárními slovíčky (teda s moc vulgárními, přec jen to není všechno o broskvičkách:-) ) a tvrdě jít na to nečekejte. JE to harlekvinka, takže padají v smyslovém oblouznění do peřin a kolem nich se zdvihá vlna bouřlivého orgasmu, ve kterém letí a tříští se vzájemnou orgasmickou harmonií:-D
   
    BEZ DECHU: Banks, Maya
     Trilogie na sebe vpodstatě nenavazujících novel o třech miliardářích -- kamarádech a jak k lásce života svého přijdou.
    Gabe (#1) je sadomasochista, dominant lpící na D/s smlouvě, Jace (#2) a Ash(#3) vyznávaj trojky, kdy si to oba rozdaj s nějakou bábovkou a pak ji vykopnou.
     
    PÁD (#1) Banks, Maya
    Tady je trošku změna oproti rámci chudá-prachatý (ale nebojte, hned v druhém díle lásku Superpracháče získá bezdomovkyně!) On je megapracháč, ale to ona také, je ze stejné vrstvy.
    Líbí se mi i to, že on netrpí BDSM jako sublimací svých traumat, vyloženě je tam řečeno, že ho to prostě baví. Ale drží si ženy od těla a to za pomoci D/s smlouvy, kterou samozřejmě na konci roztrhá, protože ženu svého srdce miluje (tu vtipnou dojemnou scénu si užijte!:-P).
    Praktiky, které provádí, ale jsou docela tematické, rozhodně víc než v Odstínech (trénink análního kolíku přes den, zapůjčení cizím mužům, svazování a naplňování všech otvorů, bičování) a i terminologie není o mušličkách a broskvičkách, ale hezky vulgárně;-)
   
     CHLAD (#2) Maya Banks
    Volné pokračování série Bez dechu. V hlavní roli superpracháč Jace, který se na zásnubním večírku své sestry zakouká do posluhovačky a s kámošem Ashem ji vojedou.
    Pohádkový tón tu dosahuje vrcholu, neb dotyčná je ke všemu BEZDOMOVEC :-)  V první půlce ji Jace hledá a pak už jen óchá, jak je krásná, až mu z toho srdce usedá :-D .V půlce jí však oznámí, že je dominant a ve vztahu bude po jeho, což ona nadšeně přivítá a popisy sexu začnou být sadomasochistické. V tomto je autorka fajn, že ten sex u ní má zajímavý prvky:-)
    Ale nejvíc se mi líbí projev té mužské dominance v "nikam nepůjdeš bez mého dohledu": subiny pařej, chlastaj a dominant jak tichý bobík stojí u jejich stolu a až jsou na plech, rozveze je domů :-)  Jo a celkově to je těžce romantická představa subinky o D/s vztahu, popis nasazováni obojku, to je TAAAK dojemný!
      
    VŠECHNO NEBO NIC Gibbs, C.C.
    Série na pokračování o Dominikovi a Kate
     
    VŠECHNY JEHO TOUHY
    Ona stážistka, on krásný a bohatý. Ona pro něj pracuje a uzavřou smlouvu na týden sexu, kde bude po jeho (a nevylezou ven).
    Je to spíš o ovládání sexem (taky vás baví, kolik orgasmů v těch knihách za pár minut jsou schopné mít? :-D),  S/M je tam spíš v historkách o něm, např. nalezené video, kde bičuje čtyři bábovky apod. . Což ji teda vzrušuje, čím to asi bude :-)) Samozřejmě on se začíná zamilovávat (vtipná scéna, kdy ji mučí orgasmy a pak toho lituje, ze ona přece je živá bytost :-))) ) a když mu ona vyzná lásku, uteče.
    Samozřejme, že takto končí pouze první díl:-D
   
    VŠECHNA JEHO PŘÁNÍ
    Po prvních 30 stranách, kdy se Dom snaží získat zpět Káču, se mu to zdaří a pak se nic neděje, protože buď jen šukaj, nebo se ona vysírá. A tím nemyslím štengruje, nebo si stoji za svým, ale prostě prudí a ten chlap musí bejt svatej (ukáže ji erotickou hračku, kterou ji koupil a ona dostane hysterák, že ona není jako ten milion jeho ex a že on neví nic o lásce. Tak ji on ošuká a je zas klid).
    Sex je vanilkový a k BDSM se to má zas jen tím, že on je prostě dominantní. A že jí pořídí luxusní pouta, která ona nosí. Pak je tam nějaká napínavá část s vydíráním, která se vyřeší úžasně srdceryvně, no a hepáček: do boudy naštěkáno, svatba se chystá:-D
   
     SECRET TIES (tajná pouta): Opal Carew
    Rámec se nemění -- hlavní hrdinka potká hříšně krásnýho Dominanta, do kterého se zamiluje a na konci se zasnoubí. Fajn, to bychom. Hrdinka ovšem kromě Mastera touží sexuálně po dvou kamarádech (kteří jsou její i svoji navzájem nejlepší kámoši) a všeho se ji dostane. Trojka, čtyřka, otroci, dominanti -- všecko najednou:-)
    V celé knize se občas zamilovaně óchá, ze začátku řeší sexuální otevření se, i něco o BDSM jako o výměně energie a lásky se tam plká, ale hlavně se ŠOUSTÁ. Nutno zklamaně říct, že ač hrdinka a Master (a pak i ti její dva kumpáni) do toho dupou pořád a hrají různé roleplay a ona potřebuje, aby jí někdo "dominoval," tak když už tam sou ty popisy těch úžasných sádlomáslo vehementů, tak proč se všecko "týrání" na nich omezí převážně na vomrdání obou direk a maximálně zmínku o plác plác? vrrr!:-))
    Jo a tady láskou nepřeučí Dominanta na vanilku ale na.... switche!:-)))
    Připomínalo mi to povídky čtenářů z BDSM.cz blahé paměti.
   
    BOŽSKÝ BASTARD (Božský bastard, #1) Lauren, Christina 
    Popravdě, nic o S/Mku, ale jinak kniha měla extrémně nulový příběh a byl to jen popis sexu.
    On jí roztrhne dycky kalhotky a pak šukaj. V zasedačce, v kanclu, ve výtahu... pořád si navzájem nadávají, aby za chvíli do sebe bušili jak králíci. Z hlediska literatury hrůza, z hlediska pornografie docela slušný, i když musí člověk přetrpět to bulení na konci s neopětovanou láskou (která samozřejmě opětovaná je, hepáček nechybí).
   
    NESPOUTANÁ (Barvy lásky, #1) Taylor, Kathryn
    Chudé děvče -- americká studentka, on bohatý krasavec, ba co víc -- šlechtic! ;-) on emočně pochroumaný, nechtějící vztah. Ona šedá myš a navíc panna, ktera dá až Jemu. S/M tam ani tak nebylo, jeho "perverze" byla v návštěvách jakéhosi děsně exkluzivniho swingers klubu.
    Model odosobněnosti sexu mne docela zaujal, ale jinak nuda.
   
    OBNAŽENÁ (Barvy lásky, #2) Taylor, Kathryn
    Šlechtic za lásku své vyvolené zaboduje a jeho barva lásky se z černé mění pomalu na barevnou a navíc kvůli ní přestane do swingers klubu chodit. Víc už si nepamatuju, nebylo to nic zajímavého.
   
    CROSSFIRE Day, Sylvia :
    Tuto sérii považuju za něco strašnýho, snad horšího než Odstíny.
    Jediný plus bylo, že ona není chudou tuctovkou, je z podobné vrstvy jako on. Ale jinak?
    Emoční pochroumanost, traumata z sexualního týrání v dětství, zde v fakt LOL verzi (neprozradím, ale já nad tím jeho problémem chcala smíchy). Samozřejmě špatná nevypointovaná detektivní zápletka included. Nejvic WTF moment: asi tak po pěti stranách, kdy ho ona ošuká v autě na koníčka a on ji řekne, že toto potřebuje, být takto ovládán, jí on zničehonic oznámí, že jí chce nasadit obojek, protože ona to sice neví, ale je subina. Po pár stranách jejího váhání toto téma úplně zmizí a zas šukaj vanilkově jak králíci.
    Celé je to takové křečovitě vykonstruované a navíc nudnej sex:-) Až v třetím díle dojde k absenci nějaké zápletky, takže od sexuálních popisů nic neruší a nepůsobí to tak hrozně vykonstruovaně.
     Dojde i na trochu zpestřený sex, ale pouze pouty ze saténu.
    

Komentáře   

# Mountbatten 2014-01-13 13:38
ROZKOŠE ZIMY: Evie Hunterová
Investigativní žurnalistka Abbie a hollywoodský supersamec Jack. Ztroskotají spolu v džungli (on "skutečně", ne jen filmově ovládá umění přežít a ona ho odmítá poslouchat), pak se vrátí do USA, chatují spolu na Fetlife (=až směšně kladné P.R. pro BDSM), nakonec se daj dohromady a milují se a bičují. Ano, dojde k nedorozumnění, rozchodu, zoufalství a hepáči.
# ruka 2014-02-05 16:37
a podobne tema nachazim i v Kafirne.
kafirna.eleferno.cz/?cat=4
+1 # Milkov 2014-03-04 06:48
Obdivuji trpělivost a masochismus vpravdě brutální na straně autorčině. Asi bych v sobě nenalezl tolik sily, abych dočetl byť jediné ze zde recenzovaných děl. Ale díky za ten text!
# santaFreud 2014-03-04 08:18
A navazuje to na starší text
eleferno.cz/index.php/cz/clanky-2/bdsm/teorie/931-liter%C3%A1rn%C3%AD-%C5%BE%C3%A1nr-bdsm-iii
# Mountbatten 2014-03-04 09:52
no tech clanku "literarni zanr" by melo byt vic, ja nasla, ze na techto odkazech, ktere mi ale nefunguji
http://www.eleferno.cz/index.php/cz/bdsm/teorie/932-liter%C3%A1rn%C3%AD-%C5%BE%C3%A1nr-bdsm-iv
http://www.eleferno.cz/index.php/cz/bdsm/teorie/930-liter%C3%A1rn%C3%AD-bdsm-%C5%BE%C3%A1nr-ii
A nekde jeste dil prvni. Ale tyto stary texty (tak rok 2001) vpodstate, resp.tema tech textu, oprasila a mnohem lip popsala Kitty na K.U.K.
# Rubber man 2014-04-18 15:27
A teď babo raď . Čtenářky takovehle braků přesně chci dostat do svýho plánovanýho klubu, ale abych tam zoufale neplakal, nebo se šíleně nechechtal, nebo abych jim nemusel dávat kyslík až by se tam přišel předvýst někdo opravdu BDSM+

Jinak Raldo moc hezky popsáno :)
# Mountbatten 2014-10-01 12:49
jejda jejda jejda, vypnutím komentářů z Facebooku zmizelo asi tak deset dalších, průběšžně doplňovaných, recenziček. Hmm, co s tím?
Místní komentáře mají málo povolených znaků:-(
Zkusím je sem přeťukat, resp.zkrátit a přeťukat.
Třebas budou čtenářům k něčemu (třeba mužům, co chtějí potěšit své ženy, co rády čtou romantický brak)
# Mountbatten 2014-10-01 13:07
DOMINATED BY THE BILLIONAIRE: Sara Fawkes
Aby zena velke Lasky dosahla, musi se devkou stati:-)
Lucy touzi po krasnem cizinci z prace, ktery si toho vsimne, vojede ji ve vytahu a pak v garazi a pak, protoze je samozrejme Nejvetsi sef, vlastnici budovu v niz pracuje a div ne pulku zemekoule, ji nabidne, at mu dela asistentku-sexu alni otrokyni. Ty prachy se ji hodi a on dobre picha, tak proc mu nepodrzet;-)
Oblibena radobydetektivk a included- temne vztahy v rodine, nekdo ho chce zabit (a Lucy otravi).... ale tradicne je vetsi linkou jejich sex, protoze Jeremiah je samozrejme velkej dominant, takze ji obcas naplaca, potresta ji a vyzaduje jeji plnou pokoru. V druhé casti serie se do toho priplete Jeruv bratr Loki a detektivka zacina byt vice ctriva a propracovanejsi , i když porad je to boure emoci a sex s trochou placani.
https://www.goodreads.com/author/show/5823355.Sara_Fawkes
# Mountbatten 2014-10-01 13:09
DOKONALÁ VÁŠEŇ: Raine Miller
Nemam rada historicke romance (odehrava se v roce 1837). Ale zas si diky tomu muze clovek uzit pateticke veticky a sladka prirovnani, protoze k historicke, byt eroticke, romanci se asi moc tvrdsich vyrazu nehodi. Prvni pulku knihu budeme nadseni z toho, jak Darius Marianne chce, rozplyva se nad jeji krasou a popisuje, co to dela s jeho mocnou kladou v kalhotech:-) V pulce ji konecne odpani a nasleduje vpodstate uz jen soustani. Vanilkovy.Nicme ne Darius je desne dominatni a manipuluje s ni prikazy "udelej to, ty to chces udelat". No a Marianne to chce udelat a potrebuje takove vedeni- jenze to je jeji obrana vznikla z traumatu jejiho hruzneho cinu z detstvi.
Hepacek je tedy o cem? Ze se s cinem vyrovna a oba krasne zvanilkovati:-D
palmknihy.cz/web/kniha/dokonala-vasen-9766.htm
# Mountbatten 2014-10-01 13:14
OSTROV POSLUSNOSTI: Marina Anderson
Textove jde hlavne a o hodne vice, nez v jinych limonadickach, o sex. I kdyz tam je zamilovana linka, ale aby neprekazela, daj se ti dva hned dohromady, bez velkého patosu a ten skok je smesny.Teda je mi jasny, ze cilovku todle neba. Popis sexu neni vulgarni, ale ani tak strasne opentlickovany, jako byva v harlekvinkach i bych rekla, ac jde spis o vanilkovy sex (trestani uvazanim na kozu a vojetim analu vibratorem za sadlomaslo nepovazuju;-) ), tak v tom, ze to jsou jako rady, jak uspokojit zenu/muze a nebyt sobecky, ze to je i pricetny popis. Ovsem ta psychologicka linie oklestena na mechanismus "vsechny v praci dominantni zeny budou mit spokojene osobni vztahy, kdyz budou k muzi ne jen v sexu submisivni" je tak smesne cernobila, ze kdybych to chtela brat vazne, nastvala bych se.
www.palmknihy.cz/ostrov-poslusnosti.html
# Mountbatten 2014-10-01 13:20
ŽÁR (Bez dechu#3): Maya Banks
Volne pokracovani trilogie Bez dechu. Zde se v "detektivni" lince dost navazuje na jednicku, coz mi z cele knihy prislo jako plus (v jednicce vyreseni problemu bylo takove az moc zazracne. Ale i tak je to dejove plochy jak kozy korejsky plavkyne.)
Ash dycky sukal v trojce s Jacem, ale ten je zamilovanej a Ash tedy solo. A tak sbali peknou malirku Josii- utahne ji na kritiku obojku a nevkusu jejiho dominanta! Toho ona tedy posle k vode, on ji da na budku a Ash ma tak volne pole Gentlemanskyho Opravdovyho dominanta:-) Vzhledem k tomu, ze Josie neni vanilka, tak ji nijak nezaucuju a vpodstate od zacatku je jejich sex drsnejsi. Coz o to, tematictejsi nez v Shades, to je, jenze autorka zas tolik fantasie, co mohou uchylaci v posteli delat, nema, takze jste to uz cetli v predchozich dilech (svazat, vyplnit vsecky otvory, nabacat). Samozrejme hepac!
palmknihy.cz/web/kniha/zar-11593.htm
# Mountbatten 2014-10-01 13:25
ODHAL MĚ (Stark trilogy #1): J. Kenner
Krásný superpracháč vlastnící půlku planety, který nezná slovo NE, (s)balí krásnou (Miss krásy), chytrou (programátorka) holku z vyšší vrstvy, co v minulosti trpěla selfharmingem. Ta zprvu odmítá (autorky v těchto "D/s harlekinkách", když chtějí, aby holka měla vlastní názor, tak z ní udělaj hašteřivou vysírající protivku). Nakonec s ním uzavře smlouvu na týden vlastnění, v který jí hodně a různě šuká. Žádný BDSM nečekejte, spíš jde o ojíždění všech tělesných otvorů, různé hračky a "netradiční" místa (a spoutání bývá krásnou rudou stuhou, naplácání nesmí bolet, musí jen vzrušit atp.). Samozřejmě oba mají temné stíny minulosti, takže občas vystrčí růžky nějaká zápletka, leč autorka patří věrně v žánru mezi ty, co jim detektivní pointace moc nejde, takže to vždy vyřeší už na druhé straně.
palmknihy.cz/web/kniha/odhal-me-11935.htm
# Mountbatten 2014-10-01 13:35
V TVOJÍ KŮŽI (Inside out#1): Lisa Renee Jonesová
Na harlekinku dobrý! Autorka, oproti kolegyním v žánru, vytvořila jako silnou dějovou linku napínavou detektivku, která nepůsobí křečovitě vyhajpovaně, ani se zádrhel nevyřeší na druhé straně, zásahem mocného dominanta.Sára, kunsthistorička pracující jako středoškolská učitelka, náhodně objeví deníky umělecké produkční Rebeccy. Ty jsou plné Rebečiny zpovědi k BDSM sexu a D/s vztahu, který nepůsobí úplně konsensuálně, navíc se Reb záhadně ztratila. Sára se rozhodne to vypátrat a nastoupí jako Rebin zástup. V práci ji děsí šéf- hříšně krásný a nechutně bohatý dominant a zamiluje se do umělce Chrise (odporně bohatýho, příšerně krásnýho, děsně úspěšnýho). Značná linie příběhu je tedy vztah Sáry a Chrise, i když se tam tolik nesouloží (a navíc vanilkově, takže BDSM je jen v denících). Bohužel tato část je „odstínová“ – Sára na reálné BDSM reaguje jak Ana po výprasku, Chris se s ní léčí na vanilku.
# Mountbatten 2014-10-01 13:37
SAMA SEBOU (Inside out#2): Lisa Renee Jonesová
Hmm, tak po nadseni nad prvnim dilem, kde byla vystavena detektivni zapletka celkem umne, napinave, zadna krec, nesmyslny veletoce, jsem ted zklamana. Zahadna cast sice je skryta pod povrchem, vpodstate Sara po Rebece porad patra, i se na konci, za pomoci desnyho dramatu, zjisti, co se s Reb stalo. Ale drtiva vetsina pribehu je venovana vztahu Sary a Chrise a jejich vecnemu "miluju te, ale mohl bych te zkazit", same hamotiny o tom, jak je BDSM sracka, protoze Chris ho ma jako sublimaci selfharmingu, ale s Ni, zenou sveho zivota, uz tyto sracky nepotrebuje bla bla bla (takze je mi sympatictejsi chladny "VDDckovsky" Mark, ktery to dela proste kvuli slasti).
www.kosmas.cz/knihy/195622/sama-sebou/
# Mountbatten 2014-10-01 13:38
POKOŘ MĚ (Stark trilogy #2): J. Kenner
Nikki a Damienovi končí týden divů (=doba, na kterou si jí zaplatil, aby mu stála modelem pro bondage akt a večer s ní šoustá a "vlastní" ji), ale protože se milují, tak jejich hra pokračuje. Moc dlouho si děvenka nošení kalhotek neužije;-)
Pořád se tam souloží, jako ne úplně vanilkově, ale je to takové voňavé: svazují se hedvábnýma stuhama, plácá jí tak, aby cítila rozkoš, ne bolest....
Rádobydějové vložky jsou o tom, jak paparazzi pomlouvají jejich vztah, jak jim zdrhají a jak Damian vždycky každý velký problém, včetně žalob, vyřeší. Nechybí ani citové dramíčko, kdy Damien Nikki opouští, aby jí neublížil:-D
Tahle serie je opravdu hodně uondaná.
http://palmknihy.cz/web/kniha/pokor-me-13535.1.htm
# Mountbatten 2014-10-01 13:39
PROPUST MNE (Stark trilogy#3): J. Kenner
Ma trpelivost s temato pohadkama uz asi pretekla, tohle byl vrchol nudnych hamotin: Damien je obvinen z vrazdy, ma dobrou obhajobu, ale nechce ji zverejnit (temne stiny minulosti), coz za nej udela nekdo tajemny a oni se pak furt bojej, kdy to prosakne do novin, Nikku zas furt nekdo pronasleduje, samozrejme to jsou zarlive Damienovy bejvalky, tak se s nim pro jeho dobro rozejde, ale na konci je zadost o ruku:-D
Jinak furt sukaj, samozrejme v nejluxusnejsich obydlich, vcetne zkusebnich kabinek se sexy pradlem. Jako jo, ona potrebuje bolest- opet dalsi trapny popleteni masochismu se selfharmingem, achjo:-/ Ale jako vtipny, velky dominant je v soku, kdyz ona chce dostat naplacano paskem od dzinsu. Omujtysvete!:-) )))
www.palmknihy.cz/propust-me.html
# Mountbatten 2014-10-01 13:47
ROZKOŠE LÉTA (Rozkoše #2): EVIE HUNTER
Zbohatlicka devenka Summer dostane bodyguarda Flynna. Vztah mezi ni a Flynnem je zprvu plny stengrovani a roztomileho erotického boje. Summer neni tak uplne vanilka, ac nemá moc zkusenosti vyjma navstevy fetish klubu se svou kamoskou a jejim Panem (ten v teto knize plni roli zaporaka, tedy "spatneho dominanta". Takze kdo ma zenu masochistku a silne ji bije na verejnosti a v prubehu lekce si vyzunkne sklenku sektu, je urcite kriminalnik!). Za ten klub Flynn Summer naplaca, osuka ji a zmizi s ni na skotskou vysocinu, nebot ona je pronasledovana. V divocine ji zasvecuje do jejich tajnych tuzeb a nepriznane se miluji. Ano, dojde k nedorozumneni, rozejdou se, nekolikrat, ale nakonec ji zachrani z rukou unoscu a pak spolu stastne ziji v Argentine, kde je z ni pilne pracovite devce. Jaky to krasny hepac!
Nejvetsi vtip knihy je ale v spatnem prekladu BDSM terminu (dutky jsou zde umanute nazyvany CEPY)
# Mountbatten 2014-10-01 13:53
TEMNÁ VÁŠEŇ (Shadows of Love #1) : Inka Loreen Minden
Kratka knizka z nove serie typickych sesitu ala "vecery pod lampou". Soucasne, takze eroticke.
Tento je typicka harlekinka v sadomaso realiich.
Mlada interierova designerka prijede na hrad anglickeho hrabete, aby mu predelala par mistnosti. Ty mistnosti jsou, samozrejme, mucirna.
Hrabe se hned na ni vrhne (jinde by to bylo znasilneni, ale tady je ten limonadickovy opar a detailni popisy jejiho vzruseni), no vsak ona je nezkusena a potrebuje pro svou zakazku praktickou ukazku pouzivani nabytku!:-D
A tak tam designuje hraci mistnosti a po vecerech s hrabetem soulozi, za pomoci ruznych rekvizit, hraji ruzne role-play. Zel ona ma smlouvu na dobu urcitou, on o jejich budoucnosti nemluvi a stale se trapi smrti sve zeny. Jenze je to limonadicka, vyznaji si vzajemnou lasku, svatba se chysta a z ni je specialistka na design sadomaso nabytku a interieru
# Mountbatten 2014-10-01 13:59
SPOUTANA TOUHA (Shadows of Love #2): JASMINE EDEN
Jo, do tohoto stylu by se tyto BDSM limonadicky mely presunout: do sestakovych sesitku za par petek, moderni Vecery pod lampou. Zenska si na ceste busem pocte, dojme se a vzrusi se, popripade inspiruje. Tim, ze jsou kratky, byvaj mnohdy nechtene vtipny, jak na to musej rychle skocit, i drama zdanliveho rozchodu je takove turbulentni. Tady teda autorka asi nechtela, aby hrdinka skocila chlapikovi do postele hned, takze prvni tretina je k nudne vypraveni jeji práce a jeji touhy.
Novinarka Helena dostane superjob v proslulem casaku, kde ji dostane superkrasny sef. Ma vsude fotky s provazy na zenskym tele a ona chce patrit do teto sbirky, ac je vanilka a skoropanna. Takze ji sefik svazuje, je to takove PR pro bondage, ciste laska k bondage, zadny sadismus. Zamiluji se do sebe, teda on se nechce zamilovat, tak ji vyhodi, dojde k nedorozumneni, ale vse dobre dopadne, spoutaj se bez provazu pouty lasky.
# Mountbatten 2014-10-01 14:44
VŠECHNY JEHO SNY (All or nothing#3): C.C.Gibbs
Třetí díl trilogie o mocném Dominiku Knightovi a jeho lásce Kate. Popravdě, v této není vůbec žádné sadomaso, ani v mučírně, kde se jednu chvíli octnou, se nic takovýho neděje.
Vhodná inspirace pro březí ženy na spoustu sexu. Vtipný je, jak sex provází nejmocnější dominant komentáři "jsi navždycky moje, až do skonání světa, má lásko". Hlavně, když Kate je protivná, hašteřivá, ve své nadrženosti sobecká a pořád jen prudí (např. když mu na jeho žádost o orální uspokojení řekne, že ho chce mít uvnitř a nic jiného jí nezajímá. Takovou by nevypoklonkoval jen zoufalej hadr na podlahu!)
Celkově je tato kniha dost nepříjemná ve své povrchnosti (např.Dominik "zachraňuje" svoji dospělou neteř z erotického klubu, kam on dřív chodil denně). Doufám, že autorka trollila a tyhle hrdiny jako klaďase nemyslela vážně!
www.palmknihy.cz/vsechny-jeho-sny.html
# Mountbatten 2014-10-08 12:33
PODVOL SE (Temné touhy#1): Maya Banks
Mladá vdova tři roky plakala za svého mrtvého muže, ale teď už chce jít dál a zajít si do sádlomáslo klubu. Její kamarádka s manželem tam chodí a ona ve svém nitru ví, že BDSM potřebuje. Ale on tam chodí i nej kámoš jejího bejvalýho, který jí navíc děsně moc miluje, takže se dají rychle dohromady. On nadšený, že žena jeho srdce je subinka (prý by se toho kvůli ní i vzdal), že na něj doma čeká, vítá ho nahá, dovolí mu jeho oblíbený praktiky. Jen stín jeho mrtvého kamaráda jim udělá problém, sanmozřejmě, že jde o nedorozumnění. Takže po správně dramatické katastrofě hepáček a zásnuby.
Banksová má pro našince výhodu, že její popisy praktik jsou tematické, neskončí to pár plácnutím přes zadek, ale kdo četl předchozí sérii zjistí, že moc širokou fantazii na praktiky nemá a tak je to pořád stejný. Další fascinující jsou její patetické popisy lásky, hlavně romanticky blábolící dominant.
http://www.palmknihy.cz/podvol-se.html
# Vamp 2014-10-09 13:50
něco z toho jsem četla,jo jsou to limonády,ale upřímně řečeno,kdo chce číst drama,které špatně dopadne ? Drama je život sám,tak proč si od toho chvíli neoddechnout ? Každopádně - chtěla bych vědět CO KONKRÉTNĚ by DOBRÁ kniha o BDSM měla obsahovat ? Aby to bylo zajímavé.dobře se to četlo,pobavilo, vzrušilo...? :-)
# Mountbatten 2014-10-27 12:31
SVEDENÁ: Portia Da Costa
Lizzie se v baru zakouká do pěknýho, megaprachatýho, čtyřicátníka , co si její flirt vyloží jako nabídku placeného sexu. On se jí líbi, tak kývne a předstírá kurvu. John si občas kupuje ženský, protože nechce vztah, vázat se, takhle jsou jasně daný mantinely. A má to rád úchylně- výprask, nadávky do nadržených kurev atp. . A Lizzie se to líbí, zažije tolik orgasmů, jak nikdy a s radostí přijímá další schůzky.
První dvě třetiny mne docela bavily: ač John je z rodu limonádových dominantů, co se stará, aby Lizzie byla OK, tak si koupenou štětku, co vlastně musí mu být ve všem po vůli, užívá. Tahle hra, co působí pro holku poněkud bezkompromisně, mne bavila.
V poslední třetině se Lizzie přizná a začne to být poněkud cukrkandlové a milostné, včetně sladkého konce.
Na ten navazuje díl NESPOUTANÁ, který mne už moc nebavil. Vše už bylo zamilované, ač zápletku tvořilo Johnovo váhání vyznat lásku. Sexu méně, zato vždy S/Mkový i se switchováním
# Mountbatten 2014-12-02 14:01
PODLEHNI: Maya Banks
Mistryně klasických harlekvínek a neuvěřitelného patosu s citovým nátlakem opět vyráží. Bohužel tentokrát nejsou sexuální scény "drsné" a pro nás tudíž zajímavé.
Do Kylie, která byla v dětství sexuálně zneužívaná svým otcem, se zakouká Jensen- hrozně mocný dominant posedlý kontrolou. Probourá její obrannou zeď složenou z paštěkování a dokonce kvůli ní se dopustí největší oběti, které je dominant schopen: předá jí kontrolu.
Teda pouze v posteli. Což znamená, že Kylie Jensena v posteli sváže (no, přikurtuje mu jednu ruku k pelesti), aby sex dirigovala ona a on neudělal něco, co jí ublíží, připomene znásilňování.
Jenže Jensen má taky traumíčko, jeho matku týral jeho otec. A proto je velkej dominant- aby vždy ženy chránil a nedopustil, aby jim bylo ublíženo!:-D
Ale díky traumatu trpí somnambulií a v noci Kylie ublíží. Rozchod. Týdenní alkoholová tryzna.
A veeelký hepáček, dominant už je zas přikurtovanej k posteli:-D
# Mountbatten 2014-12-02 14:04
UMENI MILOVAT : (Cara Bach)
Muj oblibeny format - sesitek ala Vecery pod lampou. Na 100 stranach nahustit zamilovanost pri setkani, touhu, detailni sex, turbulence ve vztahu, krizi, drama, detailni sex, hepacek:-))
Nejvic LOL je to v jejich sblizeni: v realite by slo o znasileni, v techto sesitcich vybuch touhy hrdinkou slastne akceptovany:-)
Zde vtipna scena prvniho sexu - chces si zaexperimentova t? Ona kejvne a sup, uz je svazana a on ji placa. A ona? Hnus, ponizeni, s jekotem od nej utece a "jak ji to mohl udelat?":-))
Ale samozrejme, ze mu odpusti a smiri se s jeho choutkama:-))))
# Mountbatten 2014-12-16 15:53
OVLÁDNUTÁ: Portia Da Costa (Accidental #3)
Poslední díl trilogie o Lizzie, ktera v baru sbalila milorda Johna na jeho domnenku, ze ona je na prodej.
Uz davno si ji on nekupuje, jsou hrozne zamilovani, ziji spolu, i na svatbu dojde. V tomto dile se vubec nic nedeje, oni furt cukrblikuji a soulozi. Hraji ruzne role-play, porad je tam nejaky spanking (je to sice softove a limonadickove, ale svym zpusobem tematicke).
Ani dramu s Johnovou ex neni venovan prilis prostor a turbulence, vyresi to se na par strankach a bez nejakych veletocu. V druhem dile naznacovany fokus na milostny zivot Shelly a Brenta je taktez odbyty-vse jim klape, Shelly se provda (tak jasne, je uplne bezny si koupit noc s gigolem, ktery se do vas zamiluje, escortu necha a vezme si vas:-D)....
# Mountbatten 2015-01-02 11:27
R. K. Lilley: LET - V oblacích
Tohle bude parodie, žejo? To už nemůžou myslet "vážně", ani v ranku totální červený knihovny.
Hyperkrásný a megaprachatý James si rád užívá s letuškama, žádný vazby, pohrát si. Rád jim ubližuje, je to úchylnej saďour. Dominant, jehož moci podlehne každý, tedy i Bee, která se mu líbí. Nedá jí šanci, vynutí si rande a ona, i když ho jakože nechce a snaží se ho odradit, po něm samozřejmě touží. Opět vtipný, jak se na ní vrhne, v realitě by to bylo znásilnění, ale tady přece po něm touží, takže vlastně obtěžování v kabince pro stevardy je nejvíc hot.
Bee má traumíčko z dětství s tyranským otcem, který ji pronásleduje a James jí přivádí do deprese, protože jí nechce nikde představit, aby jí neotravovali novináři. Nic moc příběhu se tam neodehrává, ti dva furt šukaj a nutno říci, že autorka má celkem reálnou fantazii o BDSM sexu, takže i když to není příliš originální, tak to, co dělaj, to je dobrý i pro nás;-)
# Mountbatten 2015-01-02 11:30
J. KENNER: VYTOUŽENÝ (Most Wanted, #1)
Autorka ucourané Stark trilogie se v této sérii trochu vycajchovala: subinky už nemaj tydle sklony jako sublimaci selfharmingu, každý díl je o jiném párečku, takže se to tak strašně netáhne.
Dosahuje i vrcholné (nechtěné) vtipnosti, protože hlavní mužské postavy lavírují na hraně zákona a to je tááák sexy!
Angie celé své dospívání sní o mladém kamarádovi svého strýce-Evanovi. Po strýčkově smrti se do toho pustí a Evana svede. Ale ach to drama, strýček mu zakázal s ní něco mít! Ale on jí tak chce! Jenže je zločinec. Teda samozřejmě za hranou zákona dělá hezké věci, jako záchranu padlých dívek atp. . No prostě bad boy s dobrým srdcem, to chce přece každá! Ta hrůza, milujou se, ale nemůžou být spolu, protože by ublížili svým rodinám...jak to asi dopadne? Jasněže hepáček a Angie jako čtvrtý člen - princezna v gangu Tří králů.
http://www.palmknihy.cz/vytouzeny.html
# Mountbatten 2015-01-02 11:31
J. KENNER: NAŽHAVENÝ (Most Wanted, #2)
Druhý díl o dobrosrdečných žhavě sexy zlobivých chlapcích: tentokrát padne láska z Tří králů na Tylera, jehož slabosti pro ženy chce znežít policajtka Sloane. Chce odhalit tříkrálovské zločiny a najít ztracenou štětku. Neboť pánové vlastní striptýzový klub, většina se odehrává v něm včetně Sloaniny kamufláže za striptérku.
Tyler se sbalit nechá a první noc jí slušně potýrá (fyzicky i psychicky), protože samozřejmě jí odhalil a chce jí vyděsit.
Jenže ta láska! Ona má trauma z týrání v dětství (wtz!), on se stydí, že jí připomíná ty zlé saďoury, takže kolem sebe tančej v nedůvěře a spolu hledaj tu ztracenou kurvičku a ať žije hepáček- krom všeho Sloane odejde od policie a stane se detektivem pro tříkrálovskou společnost:-D
Já to prostě žeru:-D
http://www.palmknihy.cz/nazhaveny-146920.html
# Mountbatten 2015-02-09 15:56
ODHALENÍ (THIS MAN #1): JODI ELLEN MALPASOVÁ
Jako už mne fakt pruděj ty knihy, kde překrásný multimilardář je děsně dominantní jen tím, že dostane vždy, co chce a každá mu podlehne. Superkrásný multimiliardář Ward se zakouká do mladé a schopné bytové architektky Avy a začne jí balit, teda spíš pronásledovat - na 1.pracovní! schůzce jí bez jejího vědomí vloží do telefonu své číslo, furt jí volá, SMSkuje, chodí za ní do práce, brání jí v styku s klienty. A ona ho chce, ale bojí se (svého zlomeného srdce), takže od něj utíká, a o tom to celé je:ona utíká, vysírá, pře se s ním, on jí pronásleduje, pak se usmířej šoustáním, jí zas něco přelítne přes nos a zas znova. Jinak furt mrdaj, takže nuda: prcaj vanilkově (BDSM není, že on drsně přiráží, ojede jí do zadku a na kuchyňské lince a ve sprše), takže nijaká zábava. Jediná zápletka je v tom, že Ava má designovat anské sídlo, o němž se domnívá, že to je luxusní hotel. Ale když ke konci zjistí, že jde o swingersklub, rozchod.

Pro komentování zde nemáte dostatečná práva

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 630 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 630

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
04445488
Statistik created: 2019-02-16T13:28:05+01:00