ELEFERNO - při životě udržovaná verze

Web pro ty, kterým je život příliš těsný

Normálně orientovaní pánové se o péra jiných pánů nezajímají, snad jen s výjimkou v pánských kolektivech občas probublajícího soutěžení kdo výš, dál a vůbec, kdo má většího. Fenomén betalajfu mne ale donutil k tomu, udělat z tohoto osvědčeného pravidla výjimku a zamyslet se nad tím, čím se někteří spolumuži prezentují a jak asi vnímají sebe i své (pro účely tohoto textu uchylné) okolí. Vítejte v ocasišti.

Pro ty, co nikdy nebyly (ypsilon je správně) na pánských záchodcích - nepsaná etiketa u pisoáru velí většinově orientovaným vykonávat sám akt mikce s pohledem upřeným před sebe, případně na vercajk, k močení určený. Nově příchozí pánové zabírají místa, maximálně vzdálená od již močících přítomných a obhlížení sousedova vercajku je v lepším případě považováno za podivné, v horším za akt neverbální agrese se z toho vyplývajícími následky. (Nejen) v důsledku toho jsou pánové zvyklí považovat svoje péro za ryze soukromou záležitost, o kterou se dělí (formou dočasné zápůjčky) s partnerkami jen po dlouhém přemlouvání a neradi. Dobré, zde poněkud přeháním :)

Sebeprezentace je ve virtuálním prostředí důležitým prostředkem k navázání komunikace s okolím. Virtuální světy a komunity neskýtají možnost fyzického kontaktu (rozhodně ne ve fázi, kterou zde popisuji) a verbálně vizuálního kontaktu. Pro okolí jsou tak dostupné jen ty informace, které je komunikující ochoten (potažmo schopen) o sobě sdělit. Fenoménu princezen, hrdinů, bájných příšer a literárních hrdinů se budu věnovat jindy, neboť dnešní téma je jednoznačné a pro mnohé šokující. Ano, mnozí muži se prezentují údernou větou "Jsem čurák!"

Prostředí betalajfu je zábavné a inspirující samo o sobě a bytosti, které ho zalidňují jsou ještě mnohem a mnohem zajímavější. Dobrotou lokálního administrátora je i tvorům ze spodní části tamního sociálního žebříčku (tedy s nevýznamným počtem lokálních bodů) povoleno opatřit vlastní profil fotografií a vlastní osobu prezentovat pomocí avatara. Dále pak lze okolí obšťastnit až desíti fotografiemi, podléhajícími sice přísným regulím, přesto však zveřejnitelnými.  V rámci zcela jiného výzkumu jsem strávil několik dlouhých hodin studiem těchto fotografií. Krom očekávaných a i jinde běžných fotek, pronajatých z webu bez vědomí jejich autorů (PD a Insexem počínaje přes rozličné tématické servery až po fotky z mého vlastního foťáku s elelogem pečlivě vyretušovaným) narazil jsem na mnoho fotografií zcela zjevně autorských. Ty fotky prakticky bez výjimky vyobrazují majitelovu chloubu - péro, ať již v celcích, polocelcích, polodetailech i velkých detailech. 

Pokud by mělo jít o seznamovací aktivitu (což ovšem předpokládá, že o ženských nevím lautr nic), bylo by množství vynaložené práce souměřitelné s tím, pozvat slečnu na kafe a pak jí po kratším přemlouvání ukázat svoji sbírku mučidýlek ve všem známém sklepě. Pokud se jedná opravdu o sebeprezentaci, nezbylo by, než přistoupit na to, že nikoliv nevýznamná skupina mužů o sobě na celý web hrdě prohlašuje "jsem čurák!"

Nepovažuji se za specialistu na mužské penisy, byť jsem svého času měl to potěšení posloužit coby názorná anatomická pomůcka tlupě Renatiných spolužaček během dlouhých nocí příprav na zkoušky z anatomie. Přesto - či možná proto - mne zde zmíněná část betalajfí galérie neobyčejně zaujala. krom běžných ztopořenců totiž ukazuje i to, jaká nepohodlí jsou jejich nositelé ochotni strpět, aby získali co (ze svého pohledu) nejzajímavější či nejatraktivnější záběr. Vrchol všeho pak tvoří set z nedávného minula, v jehož rámci opatřil autor své péro nátěrem - či lépe řečeno ornamenty - sytě rumělkové barvy, evokujícími některé obrázky z učebnic venerologie a kožního lékařství. 

Holky jsou v tomto ohledu výrazně decentnější - na vizuální sdělení "jsem píča!" se mi na betalajfu zatím narazit nepodařilo. 

Komentáře   

# Erasmus 2013-04-22 14:13
Možná to bude vypadat, že jsem pedant, ale dochází zde k poněkud voluntaristické mu užívání pojmů: \"ZÁP ŮJČKA\" (lat. mutuum) je klasický právní termín používaný v novém Občanském zákoníku (§§ 2390-2394 z.č. 89/2012 S.) pro institut nazývaný ve starém OZ \"půjčkou\" (§§ 657-658 z.č. 40/1964 Sb.). Podle staré i podle nové právní úpravy přenechává věřitel (nově \"zapůjčitel\") dlužníkovi (zde dlužnici; nově \"vydlužiteli\" , zde \"vydlužitelce\ ") věci určené podle druhu = zastupitelné (typicky peníze), kdežto autor článku zcela mimo jakoukoliv pochybnost má na mysli věc nezastupitelnou . Dozajista nelze v uvedeném případě vrátit po použití \"věc stejného druhu\" (§ 2390 NOZ). Autor článku měl zřejmě na mysli institut nazývaný ve starém (§§ 659-662) i novém (§§ 2193-2200) OZ \"VÝPŮJČKA\" (lat. commodatum) - zde půjčitel (termín totožný podle starého i nového OZ) přenechává vypůjčiteli (zde vypůjčitelce - termíny opět beze změny) bezplatně nezuživatelnou věc aby ji užívala ujednaným způsobem nebo způsobem přiměřeným povaze věci. Dále si dovolím podoteknout, že spíše nežli o výpůjčku (viz výše) jde o \"VÝPROSU\" (lat. precarium), tedy reálný kontrakt, který se nám po mnoha desítiletích vrací s novým Občanským zákoníkem (§§ 2189–2192 NOZ). Neb (na rozdíl od výpůjčky) není předem dohodnuta doba bezplatného vypůjčení věci (§ 2189) a půjčitel může po výprosníkovi (zde výprosnici, též prekaristovi/pr ekaristce) požadovat vrácení věci kdykoli (§ 2190/1). ... doufám, že se touto krátkou poznámkou nikterak nedotýkám Veleúchylnosti Úchyla, který jest v zemích Koruny české nejpřednější mezi všemi.
# Milkov 2013-04-22 14:46
Autor děkuje za precisní zpřesnění textu a jeho nemalé obohacení o zcela nové aspekty. Autor uznává, že ve zde uvedeném případě by sebou vskutku zápůjčka nesla jen obtížně překonatelné problémy rázu organizačního, jakož i organického, a to i v případě vybavení vydlužitelky bohatým poolem předmětných věcí.
# Erasmus 2013-04-22 14:13
HERGOTT!!!
... tak se tu píšu s vytříbenými právními konstrukcemi a pak si jen tak - mir nichts, dir nichts - přijde nějaká úchylka a napíše "nemigruje".

... jak hada! :D :D :D
# lizz 2013-04-22 14:47
Už je to lepší? :*
# Erasmus 2013-04-22 15:19
:)))))))))))))) ))))))))))))

Pro komentování zde nemáte dostatečná práva

Pošta

Nejsi přihlášen.

Kdo je online

Celkem přihlášeno: 529 uživatelů
No members online
Členů: 0 / Hostí: 529

Kalendář

únor 2019
Po Út St Čt So Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
04462284
Statistik created: 2019-02-18T14:30:46+01:00